Wpis z mikrobloga

Niebieski mi wczoraj powiedział, że na tej drodze (załącznik) jadąc 30 powoduje zagrożenie, bo inne auta muszą mnie wyprzedzać xD
Tłumaczyłam mu, że jak jadę przepisowo i ktoś we mnie uderzy przy wyprzedzaniu, to będzie jego wina, wiec mam to gdzieś, bo mam rejestrator i dowód w ręku xD Ale jak grochem o ścianę.

Ostatnio jechałam 20, w miejscu gdzie było ograniczenie do 20 i progi zwalniające. Jakiś typ mnie strąbił i wyprzedził prawą stroną xD No debil, strąbił mnie za przepisową jazdę, ale ok, już #!$%@? na bagiety.
Oczywiście niebieski stwierdził, że to moja wina, bo za wolno jadę, ale przecież jadę przepisowo, a ten robi afere jakbym to 20 na autostradzie jechała.

Kilka plusów i wysyłam na bagiety filmy z jego rejestratora, zabiorą mu prawko, będzie skazany na moją łaskę i przestanie pyskować.

#niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski
podomka - Niebieski mi wczoraj powiedział, że na tej drodze (załącznik) jadąc 30 powo...

źródło: comment_XTrZwk2UwPFSzW856pdVTdmFYQVqoq1F.jpg

Pobierz
  • 47
bo mam rejestrator i dowód w ręku xD Ale jak grochem o ścianę.


@podomka: Rejestrator nie jest dowodem w sądzie. Te nagrania są dowodem o tyle, o ile gość nagrany się przyzna.

Czyli policja bierze od ciebie nagranie i mówi do gościa:
- widzi Pan? Tu Pan jedzie i spowodował Pan wypadek - przyznaje się Pan?

I jeśli się przyzna, to jest ok. Ale jeśli się nie przyzna i będzie szedł
że co? Co to za bzdury w ogóle :D


Proszę - tak z grubsza i na szybko:
http://moto.pl/MotoPL/7,88389,22614354,nagranie-z-kamery-samochodowej-czy-moze-byc-dowodem-w-sadzie.html

W takim razie musi wskazać osobę, która prowadziła ten pojazd.


Nic nie musi. Jak się uprze to powie że nie wie kto jechał autem w tym czasie. Szczególnie jeśli będzie to dla niego korzystniejsze.

Właściciel pojazdu odpowiada za zdarzenie, a rejestrator jest jak najbardziej dowodem.


To nieprawda.

@podomka:
@brand_new_brain: @motaboy: Tak jasne. Około miesiąc temu ktoś na wykopie pisał, że powiedział na policji, że inna osoba prowadziła pojazd i jakoś nie uwierzyli. Dostał wezwanie, że ma koniecznie podać dane tej osoby.

Takie tłumaczenie to można podawać jak się przejechało na czerwonym świetle, a nie na rozprawie sądowej, gdzie jest postępowanie ws. wypadku.

Z artykułu wynika tyle, że nagranie ma być wyraźne, oryginalne i mieć datę, wiec o co
@brand_new_brain: Napisałam tak, ponieważ kolega wyżej próbował nieudolnie udowodnić, że można spowodować wypadek, a potem powiedzieć, że się nie prowadziło i uniknąć odpowiedzialności karnej.
A to nie prawda, wystarczy spojrzeć na cytaty powyżej.
@brand_new_brain: Strąbisz mnie bo jade 20 w strefie gdzie wolno jechać 20? xD
Całe szczęście, że mam ten rejestrator.

Jeśli samochód został użyty bez jego wiedzy i zgody, to znaczy, że został skradziony, a kradzież się zgłasza.
Jeśli chcesz wmawiać na policji, że na czas tego incydentu ktoś skradł Ci samochód,a potem odstawił to powodzenia xD

Właściciel ma obowiązek wiedzieć komu pożycza samochód.Masz zacytowany Kodeks Drogowy powyżej.
@podomka: weź się durniem (niebieskim) i innymi debilami (trąbiącymi na Ciebie) naucz nie przejmować.

Na mnie też notorycznie trąbią, gdy ktoś wyprzedza przed ograniczeniem do 40 sąsiednim pasem, potem zjeżdża na mój i dziwi się, że hamuję, albo potrafią jechać kilometr za mną na 50-tce migając światłami albo trąbiąc (a gdy pojawi się miejsce, wyprzedzić, zajechać drogę i zahamować).

Przydałaby się kamerka i z tyłu na takich asów. #stopagresjidrogowej