Wpis z mikrobloga

#biblia #chrzescijanstwo #codziennychleb

I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste. Ezechiela 36:26

Adam Holz

Wieści były ponure. Mój ojciec cierpiał na bóle w klatce piersiowej, więc jego lekarz zlecił badanie, by przyjrzeć się temu bliżej. Wyniki wykazały niedrożność w trzech tętnicach.

Operacja wszczepienia potrójnego bypassu została zaplanowana na 14 lutego. Mój tata, choć zaniepokojony, postrzegał tę datę jako znak pełen nadziei: „Zdobędę nowe serce na Walentynki!” I tak się stało! Operacja przebiegła doskonale i przywróciła życiodajny przepływ krwi do jego niedomagającego i „nowego” serca.

Operacja mojego ojca przypomniała mi, że Bóg oferuje nowe życie również i nam. Ponieważ grzech zanieczyszcza nasze duchowe „arterie”—naszą zdolność kontaktowania się z Bogiem—potrzebujemy duchowej „operacji”, aby je oczyścić.

W Księdze Ezechiela 36:26 czytamy, w jakich słowach Bóg utwierdzał swój izraelski naród: „Dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste”. Obiecał również: „Oczyszczę was z wszelkich waszych nieczystości” (w. 25) i „mojego ducha dam do waszego wnętrza” (w. 27). Ludziom, którzy stracili nadzieję, Bóg obiecał nowy początek jako Ten, który może odnowić każde życie.

Obietnica ta ostatecznie spełniła się przez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Kiedy Mu ufamy, otrzymujemy nowe, duchowe serce, oczyszczone z naszego grzechu i rozpaczy. Napełnione Duchem Chrystusa, nasze nowe serce bije dzięki Bożej krwi, abyśmy „nowe życie prowadzili” (Rzymian 6:4).

Ojcze, dziękuję Ci za Twoje przebaczenie, nową nadzieję i życie, które nam dałeś w Jezusie. Pomóż nam ufać Ci każdego dnia, ponieważ Twój Duch wprowadza nas w zupełnie nową jakość życia.