Wpis z mikrobloga

W sumie dawno nic nie pisałem bo długo czekałem na zrobienie tego auta, a poza tym miałem tylko #peugeot 307, który był tak słabym i nudnym autem, że nawet żałuję czasu jaki poświęciłem opisując go w tym poście.

Natomiast tym razem miałem okazję zakupić nie jezdne BMW 116i. Problemów było sporo, elektryczne, immobilizer, rozrząd, koło od regulacji vanosa, moduł PDC, pompa ABS (co wiązało się z wymianą płynu hamulcowego) - wszystkie problemy przez to, że jacyś niedorobieni mechanicy wcześniej w nim grzebali.. ><

Na szczęście wszystko wymienione, rachunek za naprawę wyszedł na około £900, z czego spokojnie w normalnym miejscu zapłaciłbym i £1200 lub więcej. Zrobiłem do tego pełen serwis i założyłem nowe świece.

Autko teraz jeździ jak marzenie, zrobiłem nim trasę ponad 100 mil i muszę przyznać, że 6 biegowa skrzynia daje rade. Fakt, 115 konny silnik 1.6 to nie jest najlepsza rzecz do tego samochodu (myślę że nieuturbione 3 litry byłyby idealne ;) ), natomiast sama przyjemność z jazdy jest mega. Już dawno nie miałem tak wygodnego i dobrze prowadzącego się samochodu tej klasy.

Auto balansuje idealnie na granicy między dobrym prowadzeniem w zakrętach a komfortem. Dziur praktycznie nie czuć, jakby się nad nimi sunęło, a za to nawet ostro wchodząc w zakręt auto sobie radzi i daje sporo pewności.

Samochód wcale nie jest taki mały jak się mogłoby wydawać, miejsca w bagażniku jest więcej niż w sedanie E46, do tego siedzenia się składają, w środku z miejscem jest podobnie raczej - chociaż mój znajomy (2m przy 140kg - świetny do testowania miejsca w samochodzie xD) miał więcej miejsca niż w 3 serii.

No i wygląd, nie wiem jak dla was ale dla mnie E87 jest chyba najładniejszą jedynką jaka kiedykolwiek powstała. Wiadomo, wersja 3 drzwiowa jest lepsza, ta za to jest według mnie praktyczniejsza.

Wyposażenie jest takie sobie, ale jest klima i sensory parkowania więc w sumie dużo więcej nie trzeba - lubię natomiast to, że w tej generacji są pokrętła od temperatury a nie jak w poprzedniej przyciski (curse you klimatronix w E39/E38!).

Największy (i w sumie jedyny minus) to jednak kierunkowskazy. Wolałbym zwykłe a nie takie co trzeba odpowiednio musnąć by je włączyć i wyłączyć. Natomiast to BMW więc kto daje #!$%@? o kierunkowskazy? xD

Tak czy inaczej polecam, fajne autko, do tego w miarę oszczędne na paliwie - no i jest to najtańsze BMW do ubezpieczenia :D

BMW 116i 1 series 2006 1.6l petrol 6 speed manual LONG MOT

LONG MOT till 11 December 2019
Cheapest BMW to insure and on MPG

PDC Parking Sensors
Air conditioning
Electric mirrors
Automatic windows

Cheapest BMW to insure!
5 door hatchback so plenty of space - folded 2:1 seats

4 near mint tyres.
New chain and timing gears, gaskets, oil and filters, brakes.
Lots of work done and service history.

HPI clear, 5 previous owners.

Car drives perfectly, engine runs smoothly.

Message or call me for a test drive and more photos: 07463068583

Price: £1877 ONO part exchange available

#sorekcars - sprzedaje i recenzuje samochody

#bmw #samochody #pokazauto #uk #barnsley #yorkshire #kupautozmikro #e87
sorek - W sumie dawno nic nie pisałem bo długo czekałem na zrobienie tego auta, a poz...

źródło: comment_glwR2uf5YdWk9YraVaQJAAyFjPvCIU1U.jpg

Pobierz
  • 23
@Aalchemik: jedynie widzę regulację fotela w części udowej co w standardzie nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sorek w tym aucie się tak zajebiscie nisko siedzi że aż chce się jechać i nie wysiadac ( ͡° ͜ʖ ͡°) miałem okazję przejechać się nową jedynką i tam już tak świetnie nie ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Intel: to ładnie, po czymś takim pewno długo pojeździć. Który silnik N52B25? One chyba miały sporo problemow ktore poprawili w b30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorek: dokładnie N52B25. No wpakowałem w auto już więcej niż warte jak spojrzę całościowo. W rok przejechałem nim 13k mil. Problematyczny samochód ale ciężko się rozstac. Taniej już będzie go wykończyć niż później sprzedać.