Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #wroclaw pomoże mi w stworzeniu trasy aby maksymalnie wykorzystać jeden dzień na zwiedzenie miasta? Zależy mi aby trasa była na tyle dograna żeby nie kierować się z jednego końca miasta na drugi. Bardzo pomocne będą informacje czym i jaką trasa gdzie pojechać (tramwaj, autobus).
Początek zwiedzania planuje od rynku i nie ukrywam że zależy mi na najbardziej rozpoznawalnych miejscach w mieście oraz takich o których mało się mówi a warto zobaczyć.
  • 14
@Ronsia_to: to jak masz jeden dzień i chcesz rozpoznawalne miejsca ogarnąć, to może być słabo z czasem oraz zaczynając wycieczkę od rynku. Np Sky Tower i Hala Stulecia są z różnych storn miasta, gdzie żeby do nich się dostać i tak musisz przejść tuż koło rynku.

Poza tym możesz napisać kiedy chcesz tą wycieczkę i w jakich godzinach, bo może już będzie ta duża fontanna hulać i warto wieczorem zobaczyć pokaz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Ronsia_to:

Odpowiednio trasa od Dworca:

Wzgórze partyzantów-->wzdłuż fosy miejskiej zakotwiczyc o Renome--->Świdnicka i przystanek na jakiś lunch--->Rynek i sprawdzenie wszystkich atrakcji tur. ---> Obiadek np. Piec na Szewskiej---> Uniwerek(aula leopoldina i wieżyczka widokowa) - - - > Spacerkiem wzdłuż Odry na Ostrów Tumski----> Ogród Botaniczny--->Hala Targowa i pub z dobrym piwkiem---> Hala Stulecia---> wycieczka na widokowke na Sky Tower 8 pokazywanie paluchem gdzie się było.

Mozna jeszcze wcisnąć zoo ale ma
Mozna jeszcze wcisnąć zoo ale ma być słaba pogoda i pewnie będzie to hajs wyrzucony w błoto


@Mariusz_: zoo to na cały dzień impreza ;-)

Ale plan spoko, możesz @Ronsia_to taką trasę obrać.
Tylko Hala Targowa jest koło (w sumie przed) Ostrowa Tumskiego, więc się z ogrodu botanicznego musisz wracać. Jak będzie ładna pogoda, to możesz się nawet przejść bulwarami nad Odrą (ok 40 minut) z Ostrowa Tumskiego do Hali Stulecia.
@Ronsia_to: ja bym sobie odpuścił Sky Tower, jest na zadupiu a widok nie jest urzekający- lepiej zobaczyć afrykarium.
Ogród japoński- stałem godzinę w kolejce a po ogrodzie chodziłem max 20 minut, większość i tak można zobaczyć z zewnątrz.
Panorama Racławicka wg mnie też do odwiedzania po drodze do centrum.
Kolejkowo jest fajne, warto odwiedzić
Sky Tower, jest na zadupiu a widok nie jest urzekający- lepiej zobaczyć afrykarium


@Wiemslaw: Koło dworca jest Sky Tower ;-) A jak wbije się na zachód słońca, albo tuż po nim, to ładny jest widok oświetlonego miasta. Jak nie chcesz tam iść, to wieczorem można śmiało udać się na Wyspę Słodową i wypić piwo na barce którejś. Też kultowy widok z Wrocławia - na Uniwersytet od strony rzeki :-)

Do Afrykarium
@Ronsia_to: No to udanego zwiedzania! :)
PS Z takich wskazówek które przychodzą mi na myśl po spotkaniu parki turystów kilka dni temu: jak coś aplikacja jakdojade.pl się mega przydaje jeśli chodzi o połączenia MPK. Co do MPK samego to bilety do kupienia tylko w autobusie/tramwaju na automatach na kartę (i tylko na kartę, a tramwaju nie da się gotówką zapłacić) - jak kupujesz bilet to on się jakby zakodowuje na karcie,
@Wiemslaw: wystawiają rękę z różą, a jak laska (zazwyczaj laskom wciskają) chce ją wziąć i podziękować to cygan wystawia jakiś randomowy obrazeczek/#!$%@? i każe dać hajs bo on na coś tam "zbiera". Jak ktoś jest pierwszy raz w mieście to się nabierze, widziałam nie raz ktoś brał od niego tę różę. I tak już od wielu lat zbierają hajs, taki bardziej aktywny rodzaj żebractwa