Wpis z mikrobloga

A co tam dorzucę dwa słowa do tego całego strajku, kiedyś miałem pracować jako nauczyciel informatyki w szkole, wyobraźcie sobie, że wiedziałem ile będę zarabiał ( nawet mi to dyrektor pokazał ) i nikt mnie nie zmuszał do podpisywania umowy oraz godzenia się na takie zarobki.

Dlatego dziwi mnie dlaczego nauczyciele godzą się na takie pensje a potem hurr durr tak mało?

Ja nie podpisałem umowy poszedłem na parę lat do korpo a teraz na swoim, a nauczyciele dalej w tym samym gównie.

#nauczyciele #strajknauczycieli #takaprawda
  • 10
@Sylar: Nauczyciel nauczycielowi nierówny, znam takich co przychodzą posiedzą i mają to w dupie - to tutaj nawet "ziomeczki z fartem" mogą to robić, a są tacy którzy powinni zarabiać odpowiednio - przygotowanie zajęć, chęć przekazania wiedzy oraz zainteresowanie dzieci tematem.

Dlaczego mamy zapłacić wszystkim ten haracz, nawet tym pierwszym co przychodzą tylko odwalić robotę?
@Calidus wlasnie dlatego ze za tacy ktorzy sa z powolania i powinni za swoja prace dostac odpowiednie wynagrodzenie. Ale lepiej za czarne owce odpowiadac zbiorowo... mentalnosc wyciagnieta z tamtej epoki, beton jak w wojsku. Przykro sie to czyta.
@Sylar: Przykro to mi jest tylko rodziców którzy nie wiedzą co mają zrobić z dzieciakami, jak nie mają dziadków.

Słuchaj ja dorabiam w szkole podstawowej prywatnej mam ustalona stawkę i mam z tego dobre pieniądze ( jak za tyle godzin ile tam jestem ) ale nie mam dodatków. Coś za coś? Za wakacje mi nie płacą.

Sylar co to za problem się przebranżowić lub iść do szkoły prywatnej pracować za "normalne"
@Calidus ja pracowalem w szkole 2.5 roku (uczylem w technikum przedmiotow zawodowych) i to zrobilem, przebranzowilem sie ale rozumiem tych ludzi i wiem, ze niektorzy sa tam z powolania i wiem tez ze rozne sytuacje ludzie maja w zyciu. Ogolnie nie polecam nikomu pracy w szkole panstwowej. To prawda mozna sie przebranzowic itd ale kto bedzie uczyc moje dziecko? Chcialbym zeby to byli ludzie ktorzy zarabiaja odpowiednie pieniadze i ze na posade
@sweet_dream99 i bardzo dobrze inaczej nic nie zrobisz, a to z powolania trzeba robic za pol darmo? Moze sama oddasz polowe pensji no bo przeciez lubisz swoja prace a jak nie to zmien prace wez kredyt ;)