Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #skladamkomputer

Siema,
co myślicie o takim zestawie?
Karta graficzna Palit GeForce RTX 2060 GamingPro OC, 6GB GDDR6 (NE62060T18J9-1062A)
Procesor Intel Core i7-8700, 3.20GHz, 12MB, BOX (BX80684I78700)
Płyta główna MSI MAG Z390 TOMAHAWK
Pamięć Kingston Predator, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15 (HX430C15PB3/16) docelowo będą 2 takie
Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140)
Obudowa be quiet! Pure Base 600 Window Orange
Dysk SSD Samsung 860 EVO 1TB SATA3 (MZ-76E1T0B/EU)
Karta sieciowa TP-LINK TL-WN881ND
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144)

Łącznie: 5 615,68 zł na morele wychodzi za ten zestaw
  • 11
@K_O_R_N_I_K: serio warto? bo jak zobaczyłem na yt jakieś filmiki to wychodzi jakieś 10fps więcej. Więc sam nie wiem czy jest sens dopłacać? co realnie więcej daje mi ta karta?
@ysqx: Jakby Ci się chciało poeksperymentować to możesz wziąć płytę ASRock Fatal1ty Z270 Gaming K6. Tam jest coś takiego jak Hyper BCLK Engine II co pozwala teoretycznie podkręcać procesory w wersji bez K przez szynę BCLK. Niektórzy piszą, że im się udało podkręcić procesory, a inni nie i ponoć na tej płycie jest jakaś zworka co włącza ten Hyper BCLK Engine.
@robid: no dobrze, ale nie prościej dać parę złotych więcej za wersję z K i dowolną płytę?

@ysqx: To właśnie bym polecał - 8700K, 8086K lub nawet 8600K/ 9600K zamiast proca bez K.
Dysk NvMe.

Kingston Predator- tylko jak ci się podobają. Bo znaaacznie taniej można kupić innej marki memorki (Gskill Aegis lub Crucial Ballistix).
@majk3l: oczywiście, że prościej. Mnie interesuje omijanie intelowskiej polityki robienia w ch*ja konsumentów, czyli sztuczne blokady na procesorach, jakieś dziwne blokady na chipsetach. W zależności od czipsetu możesz włączyć profil XMP albo nie, nosz do k**ry nędzy, pamięć bezpośrednio jest połączona z procesorem bez pośrednictwa chipsetu. To tak jakby ksiądz Ci mówił w jaki sposób masz się kochać ze swoją kobietą...
@majk3l: jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt ale z tego co się zorientowałem warto zerkać na częstotliwość z jaką pracują te kości oraz wartość CL. Ta zaproponowana przez Ciebie ma wyraźnie gorsze wartości tych parametrów przy zmianie wartości 50pln. Czy serio nie ma sensu dopłacić?
@ysqx: tak, dobrze się zorientowałeś. Dla przykładu pamięci o taktowaniu 3600MHz dadzą nieco (2-3% w sprzyjających warunkach) więcej klatek w grach niż pamięci 2400MHz. Opóźnienie CL też jest istotne (im mniejsze tym lepiej), ale ma mniejsze znaczenie niż taktowanie. Między 3000 c15, a 3000 c16 nie zobaczysz żadnej różnicy.
W testach syntetycznych, być może jakaś marginalna różnica jest do wychwycenia.
Tak jak mówiłem, jeżeli z jakichś względów bardziej ci się podobają