Wpis z mikrobloga

@Sloiko-student_1 to ram na bdie. Najlepszy. Ale. Mimo to do rozważenia, bo jak nie będziesz ostro kręcił to za tę samą kasę masz właśnie 32GB gskill aegis 3000.

W ogóle to zestaw jak najbardziej dobry - na plusik. Ale ceny takie regularne, nic w promocji.
@majk3l: Co do cen, to tu po prostu wygodnie mi było zrobić zestawienie. @x-kom mnie olał ciepłym moczem na prośbę zrobienia oferty, więc elementy skompletuję sobie jakoś inaczej. Chodzi wyłącznie o dobór części. Liczę na zamknięcie się w okolicach 4,5k.
@jkbck o tak, to dobrze. Parę stówek oszczędzisz kupując w promkach w różnych sklepach.
@vlodek2532 też ma rację.
Generalnie to oprócz Ramu (albo nawet jego kosztem) wybrał bym też msi w wersji gaming X, a nie armor.
Będziesz grał w 1440p?
Gigabyte RTX 2070 Gaming OC


@jkbck: bierz. Tylko dobrze przetestuj w ciągu tych ~29 dni, bo zdarza się, że outletowe mają wady (np. piszczące cewki). Ale nówka też może mieć taką wadę.
@jkbck: nie znam się aktualnie, ja wypowiedziałem tylko i wyłącznie swoje zdanie, bo w moim aktualnym kompie procek jest 2x droższy od gpu. Według mnie to lepiej działa, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.
W tej cenie chyba jakas i7 moglbys poszukac.
@yellowshadow: Tego Ryzena będzie można w przyszłości wymienić na jakiegoś z 3gen bez dodatkowych kosztów, a upgrade Intela, będzie już wymagał większych kombinacji. Na tę chwilę pewnie jakiś i5-8400 by wypadał lepiej.
No i ten Ryzen podobno nawet daje radę przy podkręceniu i w połączeniu z RAMem 3k+ MHz.
@jkbck: Ja tam do ryzenów przekonany nie jestem. Dlatego preferuję intela. Aczkolwiek kwestia czasu aż gry zaczną wykorzystywać więcej rdzeni, to ryzen wygra na rynku. Aktualnie to średnio się nada do lepszych gier.