Wpis z mikrobloga

Moi Drodzy, mam do Was pytanie :D Właśnie postanowił zakończyć żywot mój zasilacz do komputera, poszukuję zatem nowego. Oryginalny zasilacz do mojego dziecka (Toshiba Satellite A300) nie podoba mi się (prosta końcówka, kabel mi się przerwał po roku). Przez trzy lata z powodzeniem korzystałam z zasilacza z jakiegoś HP (tak, wiem, że to zbrodnia przeciwko komputerom), ale i ten właśnie podziękował mi za współpracę. Macie jakieś pomysły, jakie inne zasilacze (najlepiej z końcówką o kącie 90 stopni) mogłyby pasować?

#kichiochpyta
  • 22
@nedira: kup o takich samych parametrach zasilacz. masz na naklejce napisane. musisz doczytać. jeden z parametrów musi się zgadzać, inny może być większy.
@nedira: wejdź na allegro, wpisz "zasilacz Satellite A300", z tego co wiem komputronik ma zamienniki, proline chyba też, media/saturna itp nie polecam bo będą mieli uniwersalne a ja ich nie lubię.
@nedira: Jak dobierzesz zasilacz obok masz kod zasilacza np "04136" wystarczy że zapytasz w komputroniku/gralu/proline czy innym sklepie o taki zasilacz to oni powiedzą Ci czy mają na miejscu albo na kiedy mogą sprowadzić (2 dni robocze)

@robert83: Ogólnie firma jest bardzo dobra, nie ma problemu z wymianą takiej baterii jak padnie w ciągu 12 miesięcy - gdzie na org producent daje góra 6 :)
@nedira: tam też zaraz zobaczysz jakie parametry, do tego liczy się jeszcze końcówka (wymiary) i rozmieszczenie +/-, toshiba chyba nie ma jakiś nietypowych rozwiązań, bo np dell ma nietypową końcówkę z igłą sygnalizacyjną w środku:)
@Wapniak: za te 6 miesięcy to mieli się zabrać i coś nie mogą wymusić innej gwarancji, najlepsze, że niektóre firmy dają dłuższą gwarancję np w dellu jest dłuższa gwarancja na baterię ale przychodzi inna bateria z zieloną naklejką:) czyżby lepsza, która nie ma w założeniu paść po 6 miesiącach?:)
@robert83: Zielone od della to są serwisowane wcześniej, czyli naprawiona już po kimś, albo ta sama Twoja. Niektóre firmy dają długą gwarancję, co z tego jak kupujesz na firmę to często 50% czasu mniej :)
@robert83: One są trzy letnie, ale przechodzą ich serwis, czasami jest to oddana przez kogoś i wymienione bebechy a czasami i nówką z nowymi bebechami - zależy jak się trafi. Z tego co kojarzę i tak 2 lata to max i laptop trzyma czasami i 15minut :P
@Wapniak: to nigdy nie ma pewności czy przyjdzie nowa część czy "refurbished" :) jak się ma gwarancję to w sumie co za różnica czy nowe czy ref, ważne że jak padnie wymienią :) tak jak pisałem nie trafiłem jeszcze u nikogo na zieloną więc nie wiem, opierałem się na tym, że napisali że najłatwiej poznać po kolorze etykiety:)
@nedira Korzystałaś z zasilacza od HP? Oni mają chyba tylko dwa typy (tylko z dwoma się spotkalem), jeżeli chodzi o ktorych z tych to mam jeden na stanie, prawie nie używany. Mogę się dogadać ;p