Wpis z mikrobloga

Josef Hussain

Josef nie był zadowolony.
Szczególnie, gdy po raz piąty pijany bezdomny efektownie zwymiotował na podłogę.
- Na Allaha, czy naprawdę tak trudno dojść do KIBLA?!
Nie tak sobie wyobrażał całą tą akcję. Poszedł do swojego pokoju i zaczął się zastanawiać. Nie było to proste, szczególnie że w całym domu nie pachniało cytrusami (a może to i dobrze?). W końcu zaczął się modlić...

-.......
-.......
-.....No jasne! Sponsor!

Josef szybko wybiegł z pokoju i głośno zawołał wszystkich pijaczków.

- Moi drodzy! Jak zapewne wiecie, jestem człowiekiem o wielkim sercu. Niestety, nie można powiedzieć tego samego o mojej kieszeni. Obawiam się, że dla niektórych może nie starczyć to miejsca. Jednakże chcę wam dać jeszcze jedną szansę. - mówiąc to, wyciągnął Koran z płaszcza.

- Zapewne większość z was tu obecnych zna chrześcijańskie zwyczaje i historię niejakiego Jezusa. Ale nie znacie całej historii. Chrystus był tylko kolejnym prorokiem, a prawdziwym zbawicielem jest Mahomet! To właśnie dzięki jemu wysłannictwu mogę tutaj stać i opowiadać o jedynym i prawdziwym Bogu - Allahu!

Wśród "podopiecznych" zaczęły się podnosić głosy.

- Nie twierdzę, że chrześcijaństwo jest złe. Ale musicie zrozumieć, że całe życie byliście wprowadzani w błąd. Tylko Allah może was wyzwolić, a ci, którzy za nim pójdą, otrzymają nagrodę w postaci 72 dziewic! Pierwszy krok możecie zrobić już teraz! Wystarczy tylko, że będziecie modlić się razem ze mną. A jeżeli ktoś nie chce, ten może opuścić ten Dom. Macie czas na decyzję do jutra do 12. Zapewniam was jednak - wyznający pana i wybawiciela Allaha będą błogosławieni już za życia, w tym Domu Jałmużny.

Po zakończeniu przemowy Hussain wrócił do swojego pokoju. Bardzo dobrze zdawał sobie sprawę, że nie wszyscy będą przekonani co do przejścia na islam. Ale to nie był problem - odchudzi to nieco wydatki. No bo jak to, 100 funtów za zwykłych pijaków i ćpunów?! Po tym Josef zapadł w głęboki sen...

- Mam nadzieję, że będziesz ze mnie dumny, pradziadku...

#lacunafabularnienewbristol
  • 3