Wpis z mikrobloga

Lada moment minie rok od kupna.
Przejechane około 20tys (spodziewałem się, że o wiele więcej kilometrów będę robił), kilka wizyt w warsztacie zaliczonych, nie ma tragedii, ale spodziewałem się chyba czegoś innego - liczyłem na tańsze koszta serwisowe.
Samochód daje pewien komfort psychiczny jeśli chodzi o brak awaryjności, ale wcześniej wspomniane koszta serwisowe jednak małe nie są jeśli chce się cały czas utrzymywać wszystko w perfekcyjnym stanie.
Być może jeszcze z rok potrzymam i sprzedam, a jeśli znowu włożę większą sumę to już po prostu będzie żal władowanej kasy ;)
Na liczniku lada moment 200k, czyli magiczna liczba po osiągnięciu której włoszczyzna na polskim rynku stanie się prawie niesprzedawalna.
Czy daje frajdę z jazdy? Czasem, w końcu jest prawie 200 koni, ale budzą się do życia dopiero na ekspresówkach i autostradach, po mieście trochę zbyt ociężałe.
Czy jest uczucie? Samochód wygląda ładnie, przyciąga oko, obracam się na parkingu pod sklepem kiedy go zaparkuję, ale chyba nie ma tej więzi jaką miałem z Alfą 147.

Czy drugi raz wybrałbym Lancię Deltę? Nie. Wolałbym kupić Fiata Bravo, nawet licząc się z faktem braku kilku dobrych silników jakie były w gamie Delty.

#motoryzacja #lancia
Elessar - Lada moment minie rok od kupna.
Przejechane około 20tys (spodziewałem się,...

źródło: comment_mnTiLehrQtkkJp9y785oLEeoZuAkOZtM.jpg

Pobierz
  • 12
@Jestem_Tutaj: to jak już się zdecydujesz polecam jednak benzynowe silniki jeśli nie będziesz codziennie robił minimum 60km. Uważam, że moje 20kkm po roku to zdecydowanie za mało jak na diesla i wypalanie filtra dpf co 200-250km w cyklu mieszanym jest dosyć irytującym interwałem.
Szukam teraz drugiego samochodu - bardziej rodzinnego i powiem Ci, że Delta w tym segmencie oferuje tak dużo przestrzeni, że ciężko jest znaleźć coś z większą przestrzenią co