Wpis z mikrobloga

Zamiast pracować to oglądam proces nazistów w Norymbergi, niesamowite jak te #!$%@? ze stoickim spokojem opowiadają, że z ich rozkazów zginęło 2,5 milion ludzi, bo to było "tylko" 2,5 miliona, o co wam chodzi, na świecie jest przecież 6 miliardów ludzi a wy mi tu wytykacie 2,5 miliona...opowieści świadków, że szwaby wrzucały żywe osoby do palenisk bo było ich tak dużo, że szkoda było czasu na komorę gazową powoduje niesamowitą chęć mordu tych #!$%@?ów...nie rozumiem po co ten proces, powinni wrzucić ich wszystkich do komory byleby tylko nie umarli a później palić im każdą część ciała po kolei a ci jeszcze ich uniewinniają...wtf

#historia #2wojnaswiatowa
P.....z - Zamiast pracować to oglądam proces nazistów w Norymbergi, niesamowite jak t...
  • 4
@Pirat_Brodacz: Zwiedzając KL Stutthof najbardziej uderzył mnie fakt, że te sku*wysyny wszystko skrzętnie notowały: kto został przywieziony, kiedy, co przy nim znaleziono itd. Podczas ewakuacji obozu zapisywali dokładnie ilu więźniów szło w kolumnie, ilu doszło do danego punktu itd.
@whole_train: Nie zdziwiłbym się jakby każdy obóz miał do wykonania "minimum" do osiągnięcia dlatego pewni wszystko notowali dla dowództwa. W tamtym roku byłem w "Wilczym Szańcu" jeśli nie było Ci dane zwiedzać a interesujesz się 2WŚ to szczerze polecam, czuć tam niesamowity klimat.
@whole_train:
@Pirat_Brodacz:

Niemcy wszystko notowali, bo to taki zorganizowany naród. A w końcu czemu by mieli nie notować, było zgodne z ich ówczesnym prawem, z ich ówczesnym #!$%@?ętym światopoglądem. Wszyscy nawzajem sobie powtarzali, że robią słusznie, że inni nie mają prawa żyć, że przechodzili wobec tego obojętnie i autentycznie nie widzieli w tym niczego złego.

A co do uniewinniania - ci co zasłużyli poszli na stryczek. To że ktoś był