Wpis z mikrobloga

@Niewiemja przypuszczam, że głupotą odpowiada za większość pożarów.
Tylko kiedy jest tak sucho dosłownie wystarcza jedna iskra. Ogólnie bywam pobłażliwy i z ludzmi wyjeżdżającymi do lasu, opuszczającymi psy etc rozmawiam, ale ogniska bym nie przepuścił i niczym mnie nie przekonasz. Już dość widziałem w tej materii niestety...
  • Odpowiedz
@szklo-na-warsztacie: No to smutne, debilizm. Od 20 lat pale ogień co kilka dni, susza, nie susza. Nigdy mi sie nie zdarzyło, żeby spaliło sie coś co nie chciałem, żeby sie spaliło. No ale zdaje sobie sprawe, że większość ludzi nie jest ostrożna, dowalać mandaty po milion + 300 batów na plecy za podpalenie
  • Odpowiedz
@Niewiemja 500zl max niestety, z tego co się orientuję. No chyba, że znajdą winnego po pożarze... Co nie jest łatwe. Ja też pale ogniska w lesie dla szkół, plus wypalanie gałęzi po korniku, ale raz że mogę, że informuje o tym służby, ale dwa, że gdybym nie musiał,to nawet tego bym nie robił.
Mamy zajebistą sieć ppoz, a i tak co roku straty są. Choć statystycznie maleją ze względu na czas reakcji
  • Odpowiedz
ale raz że mogę, że informuje o tym służby


@szklo-na-warsztacie: No właśnie, możesz i informujesz. Był pomysł bushcrafterów/survivalowców dogadać sie z lasami, żeby zorganizować legitymacje, nawet posiadające gps gdzie kto jest i kiedy, żeby odpowiedzialni mogli siedzieć w lesie i żeby było wiadomo gdzie, kto i co. Przepadło jakoś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie no, w moim rejonie o każdej śmierci w lesie sie informuje
  • Odpowiedz
@Niewiemja ale do mainstreamu się nie przebija to wszystko....

Dyrekcja raczej nigdy na coś takiego nie pójdzie, ale jasne, trzeba rozmawiać, bo sam wolałbym wiedzieć co się dzieje "u mnie". Tylko kwestia odpowiedzialności prawnej byłaby kłopotliwa.

U nas to standard, bliskość niemieckiej granicy, dziuple samochodowe etc... Wszystko do lasu.
  • Odpowiedz
@szklo-na-warsztacie: No pomysł był fajny, bo nie dość, że byłoby wiadomo kto jest w lesie to też była mowa o odpowiedzialności za szkody, bez mandatów. Spalisz przez nieuwage drzewo - płacisz za drzewo. Spalisz przez nieuwage las - płacisz za las. Tym bardziej, że od razu wiadomo kto ( ͡° ͜ʖ ͡°) + nie wiem jak tam ale tutaj przy okazji wypadów do lasu zawsze zbieramy i
  • Odpowiedz
@Niewiemja tylko co jak się wyprze? Jak powie,że ktoś mu ukradł legitymację? Albo jak będzie twierdził, że zagasił, okopał, a ktoś inny musiał to podpalić? Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy niewinni do momentu udowodnienia winy, a to praktycznie niewykonalne w lesie
  • Odpowiedz