Wpis z mikrobloga

#b2b #programista15k #pracbaza #prawo #bekazpisu #podatki

Od bierdolta się od naszych firm i jakiegoś testowania czy jesteśmy przedsięborcami.

Co miesiąc po wystawieniu faktury ryzykuję, że klient mi za nią nie zapłaci. Dodatkowo mam w umowie wpisane kary za fuckup i to są takie kwoty, że się nie podniosę. A z tego co wiem #zus i #urzadskarbowy mają w dupie to, że nie puściłeś na czas przelewu z w/w powodu. To już jest ryzyko prowadzenia działalności w tym kraju, nieważne czy B2B czy faktyczna działalność gdzie próbujesz się wybić wśród konkurencji. I ja wiedziałem na co się piszę, przychodząc do firmy, która mnie zatrudnia na zasadach B2B.

Obliczyłem, że jeśli firma, w której aktualnie pracuję, będzie chciała mnie od nowego roku wypchnąć na etat (bo rzecz jasna sami będą bali się konsekwencji aktualnej formy współpracy) to moje zarobki spadną o 25%. Trzeba przecież opłacić obsługę kadrowo-płacową pracownika, badania lekarskie i inne wymagane kodeksem pracy rzeczy.

Pisiory niech lepiej się biorą za wyłudzaczy dofinansowań do firemek, które przez rok istnieją, a potem są zawieszane.
  • 15
@klonopin-retard: zrób mi takie same warunki płacowe jak na etacie to bardzo chętnie to zmienię. Zatrudnij sobie pracownika i zobacz ile to kosztuje.

oszukujesz na podatkach i jeszcze oczekujesz litości i klepania po plecach?


Pisze koleś, który pochwala przenoszenie się do innego kraju z podatkami https://www.wykop.pl/wpis/40507537/#comment-142418395 xD

I tak poza tym przypominam, że urzędasy nie mają w tym całym procederze winy, tylko rząd, który te przepisy wymyśla.

Screen dla archiwizacji i
Pobierz matwes - @klonopin-retard: zrób mi takie same warunki płacowe jak na etacie to bardzo...
źródło: comment_6T5l1MH5ijx08Yne4LsbhDwakmOK10L9.jpg