Wpis z mikrobloga

Mireczki chcemy z dziewczyna zorganizować sobie wyjazd w góry na majówkę, jako że jesteśmy z #wroclaw to najbliżej nam do rejonów Kotliny Kłodzkiej. Dużym problemem jest to że nie jesteśmy mobilni... Czy możecie doradzić nam w które miejsca moglibyśmy się udać tj. szlaki? Zależy nam głównie na tym żebyśmy w jakiś normalny sposób mogli tam dotrzeć. Nocleg w jakimś schronisku to już w ogóle byłaby bajka :)
Największy problem to ten brak autka...
#wycieczki #gory #zwiedzanie #podroze #szlaki #trekking
  • 16
@Kermii: podstawowe pytanie brzmi nie gdzie isc, a gdzie bedzie miejsce. W kotlinie bez problemu dostaniesz sie wszedzie albo pociagami, albo autobusami/busami.
e-podroznik.pl twoim przyjacielem.

Autobusem z wrocka podjedziesz pod sama swiatybie wang, stamtad masz slaki gdzie chcesz. Ale czy w schronisku sie chociazby gleba znajdzie, to juz jest inna rzecz.
@Kermii: autobus do Karpacza. Z Karpacza pieszo szlakami do Szklarskiej Poręby (np przez Wang, Samotnie, Śnieżne Kotły i Szrenice). Po drodze mijasz kilka schronisk w których możesz nocować. Jak rozłożysz na 3 dni to możesz spokojnie zahaczyć o Śnieżkę i inne tego typu atrakcje. Na dwa dni spokojnym tempem przejdziecie cały szlak. Potem powrót ze Szklarskiej pociągiem do Wro. Z tym, że jak majówka to może być lipa z noclegiem.
@Kermii: do Karpacza możesz pojechać na jednym bilecie Kolei Dolnośląskich, autobus KD do Karpacza jest skomunikowany z Jeleniej Góry, zobacz szczegóły na stronie KD. Bilet kupcie "podróżuj z KD"
@Kermii:

Brak auta to nie jest żadna wymówka :) Jest pociąg (tzn. był jeszcze w styczniu, upewnij się, że jest nadal) z Wrocławia do Zielonej Góry za kilkadziesiąt zł.
W styczniu robiłem Śnieżkę w ramach treningu przed Aconcaguą z obciążeniem ~25 kg na plecach. Było fajnie ale mroźnie, ok -10 C, jedynie kilka osób na szlaku, na dół wracałem w okolicach 21:00,
później taxa z Karpacza do Jeleniej Góry (~100 zł)
@Kermii: j.w. KD z Wrocka mają dobre połączenie ze Szklarską. Jak z tym autobusem do Karpacza to nie wiem, nigdy nie jechałem.
Noclegi na glebie w schroniskach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odrodzenie, Hala Szrenicka pod tym względem są super. Co do Strzechy czy Samotni, to nie wiem, nie miałem okazji tam spać. Spokojnie do ustawienia kilka dni na szlaku z noclegiem tylko w tych dwóch.