Wpis z mikrobloga

Siemka, jest biznes.

Szukam ciekawych w miarę głośników do samochodu. Mam peugeot 206, 2000r. goły, bez żadnych dodatków itd. Mam teraz zamontowane głośniki Blaupunkt 66.2 165 cm - kupiłem za chyba stówkę. Chciałbym wymienić a mam tylko na przód wyprowadzone kable.
I teraz tak..:

HELIX B5X.2 165cm - Czy te będą już w miarę lepiej grały od tego Blaupunkta?

Czy jest sens wyprowadzić kable na tył w drzwi i zamontować w drzwiach drugą parę głośników 130 cm od np. helix - słyszałem że to dobra firma.

Co myślicie, co proponujecie by poprawić trochę dźwięk. Nie chcę montować woofera bo to zbędne, po prostu chce by ładniej grały, czysty dźwięk i bas. Przy okazji wymiany bym się postarał trochę wygłuszyć te drzwi ;)

#peugeot #samochody #audio #caraudio
  • 12
@maciek84325: chodzi o to, żeby jeden głośnik pełnił jedną rolę. Duży 165mm w drzwiach gra średnie pasmo, a malutki tweeterek gdzieś na wysokości głowy najlepiej gra wyższe dźwięki (śpiewanie, mowa, solówki itp). Możesz się bawić w zabudowę słupków A pod tweetery, ale najprościej gdzieś w górnej części tapicerki drzwi zamocować.

Tu masz zdjęcia z przykładami rożnych typów montażu https://www.crutchfield.com/S-VGPsoJwe0uY/learn/raise-the-soundstage.html
@vargemp Ale to później trzeba konfigurować jakoś radio tak? Czy jak to się robi? I podłączam to bezpośrednio do radia czy jakiś wzmacniacz czy coś innego musi być potrzebne? Po ile takie coś jest? Dasz może jakieś linki?
Ogólnie to sprawa wygląda tak, że kablami z radia idzie cały sygnał. No i potem należy go rozdzielić na poszczególne pasma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najprościej, z tego co patrzyłem, to jak masz narazie głośnik współosiowy, to tamtejszy tweeterek ma kabelki przylutowane do płytki wewnątrz tego głośnika. I teraz, jak chcesz zostawić obecny współosiowy, żeby grał tylko średnie pasmo to te kabelki odlutowujesz, a lutujesz tam te z
vargemp - Ogólnie to sprawa wygląda tak, że kablami z radia idzie cały sygnał. No i p...

źródło: comment_kYGkCLpkWgFwDiRPTzDQpbKIDYyCugby.jpg

Pobierz
@vargemp: Ok, dzięki wielkie mistrzu ;)
Pomyślę nad tym i zobaczymy co z tego będzie. Ale wygłuszenie też dużo daje prawda? Jak się nazywa to "coś" co się kupuje by wygłuszyć drzwi? Jakaś mata czy coś tam..
@maciek84325: ogólnie brak osobnego tweetera gdzieś wyżej to straszna lipa. Dla przykładu, u matki w aucie z tyłu ma współosiowe w drzwiach (coś takiego jak wrzuciłeś te Blaupunkty) na samym dole tapicerki. No i efekt jest taki, że siedząc z prawej strony, słyszę tylko z lewej, to tak jakby słuchać z zatkanym jednym uchem albo z założoną jedną słuchawką. Ogólnie nie polecam.