Wpis z mikrobloga

Z tego co widzę po gameplayach to #imperator powinien pozamiatać #eu4

Dzięki domieszce elementów #ck2 gra jest o wiele bardziej złożona, a kolorowanie mapy nie jest takie łatwe, proste i przyjemne. Owszem, podbić coś nie trudno, ale już utrzymanie tego jest wyzwaniem. Handel w końcu też wydaje się mieć sens. Chcesz konnice? Importuj konie. Chcesz zadowolić niewolników? Załatw im oliwki etc.

Oczywiście grze przydałby się pierdyliard DLC co też zapewne nastąpi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
@LibertyPrime na reddicie jest wątek czego najbardziej się obawiasz w imperatorze. AI i tworzenie jakiejś uniwersalnej mety która pasuje do większości państw. No i za dużej ilości dlc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pierwsze 100 lat było wymagające i ciekawe, później już się spuszczało #!$%@? wszystkiemu co się ruszało.


@LibertyPrime: Bez przesady. To kwestia tego czym startujesz. Samo przeżycie tych 100 lat np. Aragonią jest wyzwaniem.
@void1984: Chyba pomyliłeś kraje, bo oczywiście są w EU4 trudniejsze, którymi gra przez pierwsze 100 lat to raczej walka o przeżycie, ale przykładami są raczej irlandzkie OPMy, państewka ruskie, czy w Anatolii (oczywiście oprócz Moskwy i Ottomanów). Aragonia to alternatywna, ale dalej bardzo łatwa ścieżka Hiszpanii. Na luzie robi się top 1 w ciągu tych 100 lat, to jedno z łatwiejszych państw pod Mare Nostrum.
@Jan_K: irlandzkie OPMy są trudne, ale dla mnie 100 lat Aragonia też była trudna

Na luzie robi się top 1 w ciągu tych 100 lat

Ja nawet Kastylią-Hiszpanią po 100 latach nie byłem ponad Francją.