Wpis z mikrobloga

@zemsta_przegrywa: Nie ma sposobu, każdy ślub kościelny jest jednocześnie ślubem cywilnym. Jedynie różni się tym że zamiast w Urzędzie stanu cywilnego, zawierasz ślub przed ołtarzem. W trakcie ślubu musisz podpisać oświadczenie do UCS że zawarłeś związek małżeński. Jak tego nie zrobisz to twój ślub jest nieważny względem prawa, względem Boga raczej też - bo co to za małżeństwo i sakrament którego się wstydzisz i który chcesz ukryć przed innymi ( innymi
@Ogar_Ogar: Jak nie znasz prawa , to nie krytykuj. Każdy ślub kościelny jest ślubem jednocześnie cywilnym bo musi zostać odnotowany w USC. Jedyną różnicą jest to że cywilny jest najczęściej na miejscu, a kościelny w kościele
@zemsta_przegrywa oczywiście że można, nawet znam taką parę. Ksiądz nie robił żadnych problemów- w przeciwieństwie do rodziny, której i tak przeszło po ślubie (poza nielicznymi wyjątkami).

A jak ktoś ma ochotę to może wziąć ślub humanistyczny czyli nieformalny bez związku z kościołem i urzędem stanu cywilnego. Ceremonię prowadzi celebrant, własne przysięgi i też jest pięknie i uroczyście, z tancami i cała resztą lub skromnie, minimalistycznie. Jak kto woli i lubi.
Ceremonię prowadzi celebrant, własne przysięgi i też jest pięknie i uroczyście, z tancami i cała resztą lub skromnie, minimalistycznie. Jak kto woli i lubi.


@ShadowShama: o, ciekawe, nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje :)

@jaxonxst: "myslalem", "wydawalo mi się" to nie jest podstawa do kategorycznego opiniowania, jakie tu kilkakrotnie przedstawiles. Warto sprawdzić najpierw, a przynajmniej nie czynić ze swojej opinii wykladni prawa ;) zwłaszcza, ze prócz wytykania innym nieznajomości