Wpis z mikrobloga

Prawdziwe problemy Polski (kolejność losowa):
- Montownia Europy bez własnych silnych marek i bez wizji budowy jakiejkolwiek
- Fatalna energetyka oparta na paliwach kopalnych wydobywanych przez przepłacony sektor gospodarki i kupowanych od krajów które w najlepszym przypadku mają nas w dupie
- Brak elektrowni atomowych, brak dużych inwestycji w high-tech, odstraszanie firm vide firmy rozwijające Blockchain
- Niski poziom nauczania, zarówno średniego jak i (szczególnie) wyższego
- Regularny drenaż mózgów od ok 20 lat
- Czarna dziura ZUS
- Podatki i regulacje, które powodują ucieczkę kapitału do sąsiadów
- Prezydent otwarcie nie wierzący w globalne ocieplenie
- Polaryzacja sceny politycznej przepełnionej miernotami

Problemy Polski na wypok.ru:
- Lewactwo
- Homolobby LGBT
- Ruscy
- Żydzi
- Niemcy
- Zepsuta Europa Zachodnia
- Unia Europejska, Szwecja, prawo szariatu na ulicach!
- Wspominałem o lewactwie?
- Upadek tradycyjnych wartości, walka z kościołem, jedna Pol-ska ka-to-li-cka!
- P0lki

Taki obraz wasz.

#bekazwykopkow #takaprawda #bekazprawakow #neuropa #polityka
  • 85
@tell_me_more: Według mnie jest - globalne ocieplenie to dla Polski masa problemów i przyszłych kosztów. Srogie zimy, suche lata, anomalie, powodzie, tornada. To w połączeniu z podejściem "panie my nie wiedzieli a tera plonów ni ma, chata się zawaliła, dej, dej, dej odszkodowanko" będzie generować ogromne koszta, podwyżki cen żywności itd, już pomijając aspekt globalny. No a jednak prezydent ma jakiś wpływ na kreowanie przyszłej polityki w wielu aspektach, do tego
@Kozajsza: Za 3/4 tego możesz dziękować Balcerowiczowi. Mieliśmy olbrzymi potencjał ekonomiczny po upadku PRL, bo został nam pogierkowski kapitał i fabryki. Widziałem argument, że 'no i co z tego, że pozamykano w #!$%@? cukrowni skoro dzisiejsze produkują dużo więcej'. Wyobraź sobie jaki hajs byśmy kosili na produkcji cukru jakby udało nam się podnieść je do nowoczesnego standardu przez inwestycje. Mogliśmy zawiesić ich działalność na kilka lat by uzbierać pieniądze na odpowiednie