Wpis z mikrobloga

  • 284
Rok temu 17% z matmy poległo na maturze.
W tym roku pewnie ponad 20% padnie, może do 25%.
I nauczycielom będą zarzucać, że to z zemsty.
A tak naprawdę: młodzież nie ma od miesiąca lekcji. Jak czegoś przez miesiąc się nie ćwiczy, to dużo się zapomina.
Będzie wesoło :)
Korepetycje w wakacje będą kosztowne dla wielu :)

#strajknauczycieli #heheszki
  • 50
  • Odpowiedz
@vartan: najwięcej do matury z matmy nauczylam się sama rozwiązując testy z poprzednich lat. W szkole głąb, cisnęłam na dwojach i trojach, a na maturze 70%. Szkoła mi tego nie dała, bo mój nauczyciel od matmy w LO nie potrafił uczyć ;) jak ktoś ma miesiąc wolne i sie sam nie uczy, to nie wiem, czy da sobie radę na studiach, moze ta matura mu niepotrzebna.
  • Odpowiedz
@vartan: młodzież "przedegzaminacyjna" realnie przegapiła dosłownie kilka dni w szkole. Sam w kwietniu praktycznie siedziałem w domu i wkuwałem, jak wiele lat temu szykowałem się do matury, bo co człowiek miał do wyniesienia ze szkoły, to już wyniósł.
  • Odpowiedz
@Oude_Geuze: Trzeba chodzić do #!$%@? szkoły/mieć #!$%@? nauczyciela z majcy i być leserem. Wiele osób w tym wieku myśli, że "jakoś to będzie", bo na wcześniejszych etapach edukacji było ( ͡º ͜ʖ͡º)

@RobertSiekiera: Średnie wykształcenie uzyskuje się po ukończeniu szkoły średniej, nie trzeba mieć do tego matury.

@Rozbojnik_Alibaba: @neo_1995: Ten wykres dotyczy j. polskiego-z niego można uzyskać maksymalnie 70 punktów. Z polskiego kilka
  • Odpowiedz