Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #pokazauto #otomoto

Mirki, sprzedaję króla szos Passat 1,4 TSI 122 KM w pakiecie Comfortline. Pomóżcie proszę wycenić samochód. Ceny wahają się od 30 do 50 tys. Myślę żeby wystawić go za 41 tys. z możliwością negocjacji ceny, żeby nie zejść poniżej 38 tys. Myślicie że to rozsądną cena ?

Jestem pierwszym właścicielem, przy 176 tys. wymieniany został rozrząd, są nowe opony letnie i komplet kół 16' na zimę. Wymienione amortyzatory i klocki z tyłu, ubezpieczenie i przegląd ważne do kwietnia 2020.

Jak oceniacie ?
Dajcie znać jakie tagi mogę jeszcze dopisać
Pobierz weedmario - #motoryzacja #pokazauto #otomoto 

Mirki, sprzedaję króla szos Passat 1,4...
źródło: comment_Bu3vGzix34ERwSd3OinAvKbnLBCiS02b.jpg
  • 64
@weedmario o o o, jaki cwany xD Swoją drogą z fajny samochód, myślę, że sprzedasz komuś kto jeszcze z 50 tysi nim zrobi zanim zacznie się sypać :) Sam bym kupił gdybym miał pinionżki :(
@AdamES na wszystko mam rachunki, rozrząd robiłem, zanim jeszcze podjąłem decyzję o sprzedaży, a reszta wyszła jakoś w międzyczasie. Ot zwykłe wymiany eksploatacyjne.

W sumie to masz rację, też bym pewnie zwrócił na to uwagę. Chyba nie ma sie co rozprawiać z tym tematem, sam sobie odpowiedziałem na pytanie, zwykłe wymiany eksploatacyjne podzespołów, które się zużywają z czasem użytkowania.
@Anyway a swoją drogą, myślę że spokojnie da radę drugie tyle, jak narazie nigdy nie było żadnych zaskoczeń, poza rozrządem który dość szybko dał o sobie znać. Poprzednia wersja tego silnika rozrząd miała na jakies 30/40 tysięcy km xD więc i tak sporo więcej nim przejechałem.
@weedmario: coś ci wytłumaczę, mam kilka aut i fakt że ford ma 16 lat nie zmienia to cen za części zamienne, właśnie dokonałem wymian w zawieszeniu silnika skrzyni do tego wymiana amortyzatorów sprężyn poduszek z łożyskami ( 2 klocki za części + robota ), trzy lata do tyłu zrobiłem remont układu zasilania paliwem ( wymiana wtryskiwaczy czyszczenia układu pompy itp) za gruby pińądz ( 4,5 k części + robota, chociaż wg
@sailor_73 dzięki za merytoryczna odpowiedź, właśnie z tym się borykałem najbardziej, ale teraz już rozumiem. Trzeba się postawić w roli kupującego, żeby coś sprzedać ¯_(ツ)_/¯. Stokrotne dzięki, na prawdę mi pomogłeś.
@sailor_73
@weedmario
Ja jednak myślę, że jeśli auto jest porobione i namacalnie pokażesz się masz to i to porobione i ogólny stan auta jest zadowalający to można sobie zawołać troszkę więcej. Oczywiście nie jest to proporcjonalne, np wydasz na naprawy 5k to nie zwiększysz ceny o 5k, ale o 2-3k. A jeszcze jak masz na wszystko papiery to duży plus.
Po za tym cenę zawsze można później obniżyć jak sprzedaż nie będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@weedmario: warto jeszcze wsiąść pod uwagę że z dolnego przedziału cenowego masz ulepy, jak twoje jest pewne wystaw drożej, opisz co robiłeś może zejdzie. 1.8 tfsi jest kiepski, plastikowe pierścienie prawie wszystkie biorą olej. Twoje 1.4 już chyba jest we miarę udane.

Ja bym wystawił drogo, jak coś za dwa tygodnie zmniejszysz cenę.