Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
#samochody #motoryzacja #januszebiznesu #kupautozmikro #torun
Wstań o 5, 3h snu, jedź kilkaset km do Torunia po auto, wszystko idealne, takie jakiego szukam od miesięcy, Janusz zapewnia że auto bez wkładu, można wsiada i jeździć. Na miejscu okazuje się że z silnika leje się olej, pod autem ogromna plama, auto podobno stało od kilku tygodni... Janusz mówi że musiało coś pęknąć...
Ehhh no i cała niedziela zmarnowana, myślałem że będę już miał auto, wymarzone, ale przez takich kretynów ludzie marnują czas i pieniądze...
źródło: comment_6YaBfBBRtNiJ7j4XJz9LUG29k3puVS9Q.jpg
  • 60
Bo ludzie szukając używki się nastawiają na kolor, kolor tapicerki, wyposażenie itd. zamiast brać co jest, jeśli w ogóle się trafi coś sensownego. Ja jeżdżę salonówkami na firmę, ale do domu kupowałem raz jedną używkę, to ustaliliśmy założenia na poziomie ogólności: minivan do 45 000 PLN ze wszystkim, diesel lub LPG, automat, minimum 130 koni, klima, tempomat i się nie wybrzydza tylko jak się trafi Espace to Espace, a jak Galaxy to
@mateusz-zahorski: Rok, cena, silnik? Masz link? W niedziele nie kupuje się raczej auta bo masz zamknięte warsztaty, a to utrudnia mocno sprawdzenia stanu pojazdu. Bez sprawdzenia średni pomysł kupowac :)
@mateusz-zahorski: może tak było. Ja miałem taką sytuację. Gościu już jechał po auto, to myślę sobie, pójdę przeparkuje z Biedry, pod chatę. Wsiadam, a tam #!$%@?, przewód hamulcowy pękł. Ostatecznie opuściłem 200zl i wszyscy zadowoleni.
@mateusz-zahorski: Aż mi się przypomniało, jakiś czas temu mój szwagier zmienił auto, a swoją starą hondę postawił do mnie na podwórko i tak sobie stała z miesiąc. Auto generalnie dość zadbane, trochę rdzy jak to w hondzie. W każdym razie wrzucił w końcu ogłoszenie na olx, znalazł się kupujący - będzie za 2 godziny. No to idziemy powynosić jego rzeczy które zostały w aucie a tu zonk- gaśnie po odpaleniu, jak
haha, no wiadomo, że Twoja metoda najlepsza i jedyna właściwa, przestańcie ludzie kupować konkretnie to co chcecie i co wam się podoba, wydajcie kupę kasy na pierwsze lepsze co się trafi w dobrym stanie XD

Nie wiem co w tym dziwnego, że ktoś chce w miejscu gdzie spędza kilka lub kilkanaście godzin tygodniowo tapicerkę w takim kolorze jaki mu odpowiada, jeżeli to dla niego ważne kryterium estetyczne. Wyposażenia to już w ogóle
@Pantegram: Twoje założenia są kompletnie abstrakcyjne. Szukasz tak długo aż znajdziesz takie które Ci pasuje zarówno pod względem wyposażenia, jak i stanu technicznego, proste. Ty tworzysz teorię, że jak będę szukał konkretnego auta pod siebie to skończę z gruchotem. Kupiłem niedawno samochód, którego cena spadła przez cztery lata (niecałe) z 250k, do 90k więc tak nawiązując do ostatniego fragmentu mógłbym kupić za to mieszkanie, wynająć i walić w naprawy średnio 1,5k
To nie jest zakup mikrofalówki, po prostu nastawiasz się na czekanie jeżeli masz taką możliwość, dla mnie kupowanie czegoś z czego nie będziesz nigdy zadowolonym to jest dopiero fail, a branie auta które mi się nie podoba, bo się napatoczy i jest w znośnym stanie, to zaprzeczenie jakiejkolwiek przyjemności ładowania sporej kasy w rzecz z której będę korzystał dzień w dzień przez najbliższe kilkadziesiąt miesięcy.


@marek-kalka: Widzisz, tylko nadal masz coś
To że to stare 1.8T już nie ma takiego znaczenia to auto ma już ponad 20 lat i właśnie ze względu na turbin mogą być same problemy.

Skąd info ze większość to szmelc? Siedzę trochę w autach(nie handluje) i się mylisz.