Wpis z mikrobloga

Jak kupować bilety do #usa ? Potrzebuję kupić taki bilet:

Wylot: 27-28 maja z całej Polski do Denver
Powrót: 30 września- 5 października ze wszystkich lotnisk na zachodzie stanów, oraz z lotniska JFK w Nowym Jorku.

Nie wiem za bardzo kiedy kupić bilety. Wiadomo, że najlepiej wtedy, kiedy dostanę wizę, tego dowiem się dopiero ok. 17 maja. Czy wtedy nie będzie za późno na kupno biletów? Teraz liczę, że wydam na bilety z 2800- 3500 PLN. Obawiam się, że 17 maja bilety będą bardzo drogie :/

Druga sprawa to gdzie ich szukać? Aktualnie do wyszukiwania lotów używam tylko Google Loty. Na przykład znalazlem taki lot:
https://www.google.pl/flights/?gl=pl#flt=/m/0bld8,/m/0845b,KRK,/m/081m_.DEN.2019-05-28.WROAMS0KL1272~AMSMSP0DL165~MSPDEN0DL1468LAX,LAS,JFK,SFO./m/081m_,KRK,/m/0bld8,/m/0845b.2019-10-02.JFKCDG0AF7~CDGWRO1AF1368;c:PLN;e:1;sd:1;t:b;tt:m;sp:2.PLN.2835652.PLN.288065

Dwie przesiadki, do zniesienia, ale co w momencie, kiedy jeden samolot mi się opóźni i nie zdążę na drugi? Da się temu jakoś zapobiec? Wytłumaczcie proszę, bo zwyczajnie nie mam pojęcia co w takiej sytuacji (,)

#pytanie #loty #workandtravel #latanie #podroze
  • 16
@Varien: jak kupujesz lot u jednego posrednika to on ponosi odpowiedzialnosc za to, czy zdazysz - jesli nie, to musza ci zalatwic inny lot i odszkodowanie, wiec im sie nie oplaca. ja polecam flipo.pl na opcji multicity, kiwi.com, skyscanner. pamietaj, ze do cen biletow rzadko dodane sa bagaze... ktore kosztuja nawet 800zl na kazdy lot ()
@gansevudei: mnie osobiście nie, bo ich unikam po tym jak się osłuchałem historii o nich :> Ci wszyscy pośrednicy biorą odpowiedzialność jeśli lot jest na jednym bilecie, a oni sprzedają też na wielu biletach. Tak działa ten biznes - szukasz biletu i nagle na kiwi jest o wiele taniej. Kupujesz, a potem się okazuje że nie zauważyłeś i np pomiędzy lotami jest 20h czekania i tym podobne historie ;>
@gansevudei: aż postanowiłem pobawić się w szukanie "ciekawych" połączeń na kiwi. Las Vegas - Kraków. Przykład poniżej: najpierw autobusem z LV do LA (5,5 godziny), potem 15 godzin kiszenia na LAX, potem lot do Vancouver gdzie kisisz 18h, potem Lądek gdzie musisz sam przejechać pomiędzy lotniskami i stamtąd już do Krakowa. 57 i pół godziny całość podróży ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale jest tanio.Z powrotem "tylko"
animuss - @gansevudei: aż postanowiłem pobawić się w szukanie "ciekawych" połączeń na...

źródło: comment_HnLUjw36pCVMw3yGnTpPCL1Z0PCB8ayW.jpg

Pobierz
@gansevudei: a oto taki kwiatek z bagażem. Kupujesz lot Denver-Warszawa i jedyne co możesz mieć ze sobą to "personal item", czyli torebka kobieca lub laptopa. Nie możesz mieć ani bagażu kabinowego ani tym bardziej bagażu rejestrowanego. I tak, oni to wyraźnie komunikują, ale jak ktoś szybko kupi i nie zauważy to zaliczy niezły cyrk gdy zjawi się na lotnisku z bagażem :>
animuss - @gansevudei: a oto taki kwiatek z bagażem. Kupujesz lot Denver-Warszawa i j...

źródło: comment_RnOhg9nanVWzpIGb5kgdtOrQYKJefG3p.jpg

Pobierz
@Varien: bez pośredników to masz wtedy, gdy np wyszukiwarka pokaże lot np linią KLM, a ty wejdziesz na stronę KLM i tam kupisz u przewoźnika. Ja nie twierdzę że wszyscy pośrednicy są źli, ani że wszystko co oferuje kiwi jest do niczego. Trzeba po prostu patrzeć co się kupuje. Masz mieć wszystkie odcinki podróży na jednym bilecie (jednej rezerwacji). Najlepiej to sprawdzić na stronie przewoźnika.