Wpis z mikrobloga

Days Gone to Mad Max 2019 roku.

Mam już jakieś kilka godzin za sobą i właściwie uważam tą gre za dobrą, ale niestety brakuje tego czegoś, co w ostatnich eksach ps4 było.
Tego uczucia jak w God of War, czy w Uncharted, nie ma w tej grze efektu WOW, ale to nie znaczy że gra jest zła.
Jest okej, nie jest to nic ambitnego, mechanika walki jest przyjemna, jeżdżenia też, fabularnie można powiedzieć że też
(bo czego można się spodziewać po fabule, jeżeli protagonistą jest gość na motocyklu)

To co mnie najbardziej boli to wydajność... Posiadam ps4 slim i gra lubi sobie stracić klatki.
Nie jest to dziwne, bo gra wygląda świetnie. Ekranów wczytywania też jest mnóstwo, może nie trafią długo (poza tymi dwoma pierwszymi, jednym do menu sic! drugim do właściwej gry).
Jako #pcmasterrace bardzo mi przeszkadza, że gra potrafi stracić klatki i nawet tych biednych 30fps nie potrafi utrzymać.
Więc raczej to będzie ostatnia gra w którą grałem na PS4, poczekam sobie na PS5 i pogram w zaległe i nowe tytuły. Nie ma sensu męczyć się z tymi dolegliwościami, jeżeli Sony już zapowiedziało wsteczną kompatybilność z PS4

Grając w Days Gone przypomniałem sobie o takiej grze jak Mad Max. Gra wyszła w 2015 roku i w zasadzie mechanika jest identyczna.
Też zbierasz złom, też tworzysz przedmioty, ulepszasz swój pojazd, walka jest nastawiona na walkę wręcz, też musisz dbać o paliwo, w swoim samochodzie. Zdziwiłem się trochę, że Kogucik (Arhon) nic nie wspomniał o tej zapomnianej grze, w swojej recenzji. Nie rozumiem też tego hejtu, na arhona, bo przecież powiedział prawdę (no może głupie jest żalenie się na mechanike zapisywania gry)

Czy warto kupić?
Zależy.

Nie, jeżeli grałeś w Mad Maxa i zasnąłeś przed komputerem, a zaraz po obudzeniu odinstalowałeś grę (Ja skończyłem całą grę, ale to pewnie dlatego, że nie miałem za bardzo w co innego grać)

Tak, jeżeli lubisz klimat żywych trupów i jesteś tą osobą, która wyswobadza wszystkie posterunki z gier Ubisoftu

Warto jednak będzie poczekać, aż gra stanieje, bo moim zdaniem nie jest warta tych 249 zł

PS. Prosze nie spoilerować w komentarzach

#ps4 #daysgone
Wraniak - Days Gone to Mad Max 2019 roku.

Mam już jakieś kilka godzin za sobą i wł...
  • 3
@Wraniak Czyli kolejna gra jak Horizon Zero Dawn które też było przeciętne ale co nie zmienia faktu że warto zagrać jak zejdzie z ceny ( ͡º ͜ʖ͡º) Akurat Mad Max był dla mnie nudny w opór.