Wpis z mikrobloga

@Bartek7991:
Na pierwszy rzut oka IFS wygląda interesująco. Drugiego źródła jeszcze nie sprawdziłem. Na szybko powiem, że zrobiłeś błąd logiczny który należy poprawić. Bardziej pasuje:

Niektóre kobiety nie powinny mieć wielu partnerów jeśli chcą mieć mniejsza szansę na rozwód.

Twoja opinie dużo trudniej jest usprawiedliwić wykresami które pokazujesz niż ta która napisałem powyżej.
@Polanin: dobre pytanie, trzeba odnalezc publikacje naukowa na podstawie ktorej te wykresy sa stworzone i zobaczyc czy adresuja ten problem tam. Korelacja nie oznacza zwiazku przyczynowo-skutkowego. Do tego tak jak mowisz, istnieje wiele innych zmiennych. Ciekawe w jaki sposob byly one kontrolowane.
Na koncu jest jeszcze problem z tymi badaniami i ich umiejscowieniem. Badamy jakas czesc spoelczenstwa, najczesciej Amerykanskiego. To nie znaczy, ze wszedzie jest tak samo.
@Bartek 7991: Wysil sie
@Bartek7991: + za grafike i ciekawe korelacje, niektore oczywiste, wiadomo. Niemniej faktycznie ciężko mówić o związku przyczynowo-skutkowym, często w obie zmienne mogą mieć tę samą (trzecią) przyczynę, a zatem ciężko wyciągać sensowne wnioski.
@Bartek7991: Jeśli już przez nie przebrnąłeś (chyba, że tylko kopiujesz obrazek) to miło byłoby gdybyś je streścił. Jeśli stawiasz jakąś hipotezę to po Twojej stronie jest ciężar jej udowodnienia. Ja tylko zadałem pytanie, na które odpowiedź powinna być oczywista przy tego rodzaju badaniach.