Wpis z mikrobloga

@ZieloneKoloTramwaja mam od dawna. Takie Anno nawet ze steama odpala się przez uplay. To że połowa tutaj ma 15 lat i 3 gry na steamie, i odpalenie innego launchera to dla nich wielki problem lekko mnie bawi ;)
@Tak_masz_racje tak. Ale jakoś muszą dojść do konkurencji cena, teraz grają na exy żeby zdobyć sensowny % rynku. Zdobędą solidniejszy kawałek - możliwe że zmienia strategie i zamiast exow będą konkurować cena. Ale I tak czym więcej launcherow tym dlugoterminowo lepiej, więc nie rozumiem płaczu :p
więc nie rozumiem płaczu


@p4wl: To, że tobie to pasuje to nie znaczy, że innym też musi. Nie wiem czemu nie możesz tego ogarnąć.
Jak nie lubię czekolady to też będziesz mi mówić, że ona jest zajebista i nie rozumiesz płaczu? xD
@Tak_masz_racje nie, powiem Ci ze nikt Cię nie zmusza do jej jedzenia. Tak samo tutaj, jeśli minusy przeważają plusy - nie korzystaj. Ja np. nie korzystam przez afere z metro, i z tego co wiem cześć graczy (w tym ja) zaglosowalo portfelem i nie kupiło gry za nieodpowiadajace praktyki. To nie jest tak że epic jest pierwszym launcherem po steamie i do 2019 istniał tylko jedyny słuszny na rynku. Ale się obudzili
nie, powiem Ci ze nikt Cię nie zmusza do jej jedzenia. Tak samo tutaj, jeśli minusy przeważają plusy - nie korzystaj.


@p4wl: Dlatego nie korzystam, bo epic jest dla mnie #!$%@?. Proszę, to są argumenty dlaczego:
-wykupują gry dla siebie (nikt inny tak nie robi)
-aplikacja kradła/kradnie dane
-ceny są takie same jak na steamie
-jeśli dostaniesz bana w jakiejś grze (słusznie czy niesłusznie) to od razu masz bana na całe
@p4wl: To nie jest tak że epic jest pierwszym launcherem po steamie i do 2019 istniał tylko jedyny słuszny na rynku


Ale Epic jako pierwszy prowadzi tak agresywną politykę, jednocześnie nie oferując nic w zamian. Steam jest nie tylko lanucherem, ale właściwie serwisem społecznościowym, zrzeszającym graczy na forach, modderów i recenzentów. Epic nie ma nic. Sam zagłosowałem portfelem, metro nie kupiłem, borderlandsow nie kupię, podobnie jak The Outer Worlds
@Tak_masz_racje:

-wykupują gry dla siebie (nikt inny tak nie robi)

Z jednej strony słabo, ale z drugiej strony epic nie zmusza, to wydawca / twórcy muszą się zgodzić.

-aplikacja kradła/kradnie dane

Od kiedy? Chodzi o to gówno co na reddicie latało i było totalnym bulshitem ( to z dll, certyfikatami itp )?

-ceny są takie same jak na steamie

To fakt, ale w sumie ktoś się czegoś innego spodziewał? To samo
@powo_dzenia: konslowcy mają też powody do niepokoju, bo to już nie jest tradycyjna "kradzież" wychodzącego tytułu.
Nie wiadomo co epic postanowi zrobić z grą. Czy ograniczy się tylko do wrzucania skórek z Fortnite? A może faktycznie zacznie aktywnie działać na szkodę ludzi grających na Steamie wobec czego spora część z nich po prostu przestanie grać i liczba aktywnych graczy się zmniejszy?
A może zacznie grzebać bardziej w grze? Zmieni mechanikę na
@Damiann19:

Jedynie co launcher epica skanował bez pytania to plik steama,


Epic tak twierdzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żeby być dokładnym to launcher latał też sobie po certyfikatach i bibliotekach systemowych. O ile to drugie rozumiem to tego pierwszego już nie do końca bo certyfikat mają pewnie własny. Znając życie to tak samo jak z tym Steamem, robili na szybko, skorzystali z gotowca i mieli gdzieś czy
@angor86: Po certyfikatach latał bo launcher Epica używa cef ( chromium). Każda przeglądarka to samo robi. :p

O tym bulshicie właśnie mówiłem. Jakiś pacan zrobił "analize" r/pcgaming łykło jak pelikany bo hejt na Epica i się nie zastanowi czy to ma jakikolwiek sens, no a później się rozeszło. ¯\_(ツ)_/¯

Hejt na Epica że exclusivy czy brak funkcjonalności jest ok, ale trzeba się trzymać faktów.

No jak nie chcesz wspierać tencenta to
@Damiann19:

Po certyfikatach latał bo launcher Epica używa cef ( chromium). Każda przeglądarka to samo robi. :p

O tym bulshicie właśnie mówiłem. Jakiś pacan zrobił "analize" r/pcgaming łykło jak pelikany bo hejt na Epica i się nie zastanowi czy to ma jakikolwiek sens, no a później się rozeszło. ¯_(ツ)_/¯


Skoro chcesz naprawdę się trzymać faktów to ten launcher nie jest zwykłą przeglądarką. Przeglądarki potrzebują dostępu do wszystkich ścieżek z certyfikatami i