Wpis z mikrobloga

Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS...
(Poprzednie przypominane tytuły ⇨ tag #zlotaeravhs )

Panie, Panowie - kolejny film to wybuchowa akcja z osiemnasto-kołową ciężarówką Kenworth w roli głównej ;)
" Rajd Błyskawicy ".

"Główny bohater, weteran wojenny z Korei - Charlie Morrison, jest emerytowanym kierowcą wielkich ciężarówek.

Pewnego dnia dawny kolega z czasów wojny składa mu propozycję przewiezienia ładunku radioaktywnego plutonu przez Arizonę i Nevadę.

Za wykonanie zlecenia ma dostać ćwierć miliona dolarów. Charlie zgadza się, a w trasie towarzyszy mu wnuk, licząc na atrakcyjną, sielankową przejażdżkę.

Wkrótce panowie przekonują się, że nie przewidzieli trudności i czyhających na nich niebezpieczeństw.

Ładunek chcą przejąć terroryści, którzy dysponują potężnym arsenałem i grupą samochodów pościgowych.

Nie cofną się przed niczym by osiągnąć cel.

Pościg niczym z Mad Max'a 2 przetoczy się przez pustynne drogi USA..."

(Filmweb)

Zwiastun.

Cały film po polsku - YouTube lub CDA.

#ciezarowki #akcja #poscig #terrorysci #kenworth #wyscigi #gimbynieznajo prawie #madmax #filmnawieczor #ogladajzwykopem #wykopplus30club #vhs #film #nostalgia #filmy #osiemnastokolowiec #pluton #lata80 #80s
Montago - Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS... 
(Poprzednie przypomi...

źródło: comment_JzK3jepFBflaOI1bzlGg1zfhoAY1dy1N.jpg

Pobierz
  • 7
@PawelW124:

O TVN Turbo nie wiedziałem, a film oczywiście nie dorównuje Konwojowi czy Mistrz kierownicy ucieka, ale i tak jest dość widowiskowy i dynamiczny .

A znasz 40 ton śmierci ?
Chciałem też go przypomnieć, ale nie znalazem nigdzie on-line, więc na razie zrezygnowałem... .
@contrast:
Dopiero prawie po 2 latach widzę Twój komentarz ;)
Czy warto? Sam nie wiem...
W wypożyczalni kasetę od razu bym radził wypożyczyć, nie było w końcu dużo filmów z ciężarówkami, a ten miał niezłą akcję.
Niestety na YouTube jest tylko w 480p, a dziś to mało. Gdyby był w HD namawiałbym do obejrzenia, ale w słabszej jakości to już niekoniecznie.
To lekka historia, chyba mógłbym ją porównać do odcinka serialu