Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam takie pytanie.
Mam trzy obiektywy #pentax #fotografiaanalogowa do mojego pentax mx
smc pentax 50mm 1.7 (mój główny)
smc pentax 28mm 2.8
smc pentax 75-150mm f4

Teraz myślę żeby zrobić podobną kolekcję ale z obiektywami takumar
I chce zacząć od super takumar 50mm f1.4 (8 elementów) (potem może 35mm I jakiś zoom)
Sprawdziłem mniej więcej różnice między późniejszą wersja 7 elementów i co najbardziej rzuca mi się w oczy to
8 elementów ma f2
7 elementów ma f2.8
Czy każdy obiektyw z f2 to wersja 8 elementów? Czy numer seryjny mimo że wysoki 5xxx xxx może nadal być wersją 8 elementów? (wydaje mi się że taki widziałem)
  • 4
  • Odpowiedz
@dancap: Pojechałeś z tym pytaniem. Tu się zadaje pytania typu "Gdzie jest przycisk od zmiany AF", a nie "czy wysoki numer seryjny może być wersją 8 elementową". Z takim pytaniem to raczej na forum Pentaxa
  • Odpowiedz
@Damian333: Liczę mimo wszystko, że ktos się znajdzie. Już raz dostałem tutaj rady i to naprawde wyczerpujące więc liczę, że może i tym razem się uda :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bool1410: znaczy wiem że jest różnica między starą wersja gdzie jest 8 elementów i zauważyłem że na obiektywie jest f2 a wersja nową z 7 elementami gdzie nie ma f2 tylko jest f2.8. Sprawdziłem testy i faktycznie ta stara wersja jest wspaniała ale i trudno dostępna no i dużo droższa. Tylko że wydaje mi się że numer seryjny powyżej 3xxxxxx jest już wersja nowszą a wydaje mi się że widziałem wersję
  • Odpowiedz