Wpis z mikrobloga

@Silvaren: Na Kingmakera (13 lokata) i Grimoire (22 miejsce) to chyba rodziny twórców głosowały ;P Te gry są w najlepszym przypadku przeciętne, odpowiednio 70% i 67% pozytywnych ocen na steam, sam był nie dał więcej niż 5/10. Komuś się mogą podobać ale obecność w top liście to nieporozumienie.
@Silvaren: Arcanum ma super świat ale tak upierdliwy gejmplej i bugi że się grać odechciewa :(. Mogliby to przepisać na silniku Baldura albo Neverwinter Nights ()
@Silvaren: Pozycja Baldurów (szczególnie pierwszego) oraz Dragon Age to jakieś nieporozumienie, szczególnie patrząc na to, że Alpha Protocol jest ostatni. No i nie wiem jak Divinity 1 dostało tyle samo głosów co Divinity 2. Ogólnie to rigcz, przynajmniej Skyrima nie ma, chociaż Morrowind za wysoko.
@Morf: Nie no, Baldury i Neverwintery też miały upierdliwy gejmplej. Jeśli jakikolwiek remake mieliby zrobić to tylko i wyłącznie na silniku nowego Divinity, którego mechanika w piękny sposób wspiera manipulację otoczeniem i złodziejstwo. A to drugie było bardzo klimatyczne w Arcanum.
Nie no, Baldury i Neverwintery też miały upierdliwy gejmplej.


@CralencSeedorf: Rozumiem, że nie jesteś fanem mechaniki Dungeons & Dragons?

Pozycja Baldurów (szczególnie pierwszego)

Grałeś w Baldur's Gate gdy wyszedł, czy dopiero po X latach?
@Silvaren: Byłem fanem D&D ponad 10 lat temu, gdy prowadziłem w nim kampanie. Jest nawet spoko dla graczy, ale kiedy mistrz gry się do nich dostosuje, co nie jest możliwe w przypadku gry komputerowej i sporo umiejętności jest zupełnie bezużytecznych. No i balans kuleje.
Od tamtego czasu poznałem sporo różnych systemów lepszych od D&D i jakoś nie mam ochoty do niego wracać, chociaż sentyment mam.

Na drugie pytanie pozwolisz, że odpowiem
@Mizumono: niestety Wiedźmak Trzeci na liście jest i to prawdopodobnie jedna z trzech najgorszych wad skądinąd świetnej listy, ale oczywiście Polaczków dupa boli, że tak nisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@chciwykrasnolud: oż #!$%@?, bo oceny na Parze wystawiane przez ćwierćinteligentnych półdebili cokolwiek znaczą xD tylko niewiele mniej niż wypociny z wykopka. Pathfinder i tak za nisko na liście (o jedno oczko ściśle skoro mowa tylko o
@Szydruch: Wydaje mi się, że część trafiła tu dlatego, że ludzie po prostu kojarzyli te gry z nazwy. Na poparcie tych słów mogę przytoczyć średniaki nowe generacji takie jak Pathfinder czy Elex.
@TrueGrey: mylisz się grubo waćpanie xD porównaj sobie rankingi z różnych lat. starszaki z pierwszych generacji zawsze miały dla siebie miejsce i tak pewnie zawsze będzie dopóki zupełnie pokolenia nie przeminą które darzą te gry sentymentem. ELEX to mem który się wbił tak wysoko żartem, tego jestem pewny, a Pathfinder to jest dobra gra, na pewno dużo lepsza od kilku wyżej w rankingu xD trzeba być mało rozgarniętym safandułą co się
@Szydruch: Nie neguję, że część gier jest tutaj za sprawą nostalgii. Wciąż Elex czy Pathfinder to nie są gry bardzo dobre, czy wyjątkowe, a zaledwie przeciętne, a takie nie zasługują na 13 miejsce w TOP wszechczasów, ale są w miare świeże, więc dostały głosy. Co prawda to tylko domysły, bo nie badałem ankieterów.
@TrueGrey: no to fajnie, że się powtarzasz bez żadnych argumentów xD no to ja się powtórzę, że Pathfinder to dobra gra zasługująca na miejsce w top50, i co zrobimy, poprzerzucajmy się xD