Wpis z mikrobloga

@kaosha: Była sztuka z Piotrem Fronczewskim jako Yossarianem, ale oczywiście są takie książki, których nie da się przenieść na ekran, bez utraty klimatu i pewnych smaczków.
Niemniej mogliby się pokusić, raz, drugi - w końcu Wiedźmina robiliśmy my, robi i Netfix. Podobnie było np. z Quo vadis - choć w tym przypadku pierwsze było Hollywood. W każdym razie ekranizacje danej historii powtarzają się na przestrzeni lat, adaptowane i reżyserowane przez różnych
@kaosha: fiu, fiu. dzięki za info, obejrzę chętnie. Pewnie będzie wielu krytyków, jak to zwykle wśród fanów, ale ja spróbuję podejść do tego jak do innej jakości.
No i też wiele osób - niestety - w ogóle nie czyta książek, więc choć w ten sposób będą mieli okazję poznać tę historię. A w sumie tam niemal każdy tekst, dialog to perełka. Ja w życiu codziennym używam ze znajomymi którzy czytali, albo
@kaosha: Yossarian będąc na gazie przysiadł się któregoś wieczoru w klubie oficerskim do pułkownika Korna, żeby z nim pożartować na temat nowej armaty Lepaga sprowadzonej przez Niemców.
– Co to za armata Lepaga? – spytał zaintrygowany pułkownik Korn.
– Nowa armata klejowa Lepaga, kaliber trzysta czterdzieści cztery milimetry – odpowiedział Yossarian. – Skleja w powietrzu cały szyk samolotów w jedną masę.
Pułkownik Korn oburzony wyrwał łokieć z uścisku palców Yossariana.
ja lubię fragment o księdzu


@kaosha: wiesz co jest najgorsze i zarazem najwspanialsze w tej książce? Że wszystko jest do zacytowania, bo wszystko jest świetne, począwszy od Mila, który usiłował przyrządzić bawełnę na różne sposoby np. oblewając ją czekoladą i dając spróbować Yossarianowi, poprzez tego pułkownika, który robił parady i chciał przykręcić żołnierzy do desek na zawiasach żeby się równo odwracali ( panie generale, niech pan patrzy - idą bez r
sami wariaci mnie otaczają w robocie


@kaosha: xD "Jesteście człowiekiem inteligentnym o niezłomnych zasadach moralnych i zajęliście bardzo odważne stanowisko. Ja jestem człowiekiem inteligentnym, bez żadnych zasad moralnych, więc nikt lepiej ode mnie nie potrafi tego ocenić."