Wpis z mikrobloga

Cześć! ()

Po dość długim oczekiwaniu nadszedł czas, aby otworzyć Uniwersum 2!
A nastąpi to już w ten piątek, 10 maja, o godzinie 20:00. Z tej okazji organizujemy pierwsze #rozdajo (i na pewno nie ostatnie!), którego przedmiotem jest księżycowa lampka, widoczna na zdjęciu (ʘʘ)
Lampka ma wbudowany akumulator, regulację jasności oraz możliwość wyboru koloru świecenia - biały lub pomarańczowy.

Plusiki do rozdajo przy tym poście są zbierane do jutra (9 maja) do godziny 20:00. Zwycięzca zostanie wyłoniony za pomocą #mirkorandom w komentarzu.

Uniwersum 2

Czym się różni od poprzedniego?

Przede wszystkim jest wolniejsze. Idąc za opiniami wielu osób, prędkość gry została zmniejszona do x25, a prędkość flot do x10. Jest również mniej galaktyk (7), a co za tym idzie, mniej planet do skolonizowania na początek (6). Więcej planet można uzyskać badając astrofizykę – jedną planetę na każde 3 poziomy badania. Nie ma ograniczeń w liczbie dodatkowych planetach za astrofizykę, lecz w praktyce ciężko będzie uzyskać więcej niż 7-9 planet, ze względu na wydłużający się czas badania.

Istotne nowości

- Wersja mobilna – pełna wersja mobilna interfejsu gry. W końcu wysyłanie fs’a z telefonu nie sprawia trudności :)
- Stacja sojuszu – teraz gra w sojuszu jest czymś więcej niż po prostu posiadaniem wspólnego tagu przed nickiem. Sojusznicy wpłacają swoje surowce do banku sojuszu, aby następnie za nie wybudować moduły stacji sojuszu, które dodają specjalne bonusy do gry.
- Tryt - nowy surowiec możliwy do zdobycia tylko na ekspedycji, który umożliwia skracanie badań, a w przyszłości znajdzie też inne zastosowania.
- 4 dostępne gałęzie zadań dla graczy, a piąta jest w trakcie tworzenia.
- Darmowy, nielimitowany handlarz surowcami
- Oraz wiele innych, mniejszych zmian, które czynią rozgrywkę przyjemniejszą i ciekawszą

Otwarcie Uniwersum 2
10 maja 2019, godzina 20:00

http://sgame.pl/

#sgame #ogame #gryprzegladarkowe #staregry

Zdjęcie lampki:
SGame - Cześć! (。◕‿‿◕。)

Po dość długim oczekiwaniu nadszedł czas, aby otworzyć Uni...

źródło: comment_b4kdi2WfgCkVNhIgKbKoetWl4rdaDRoj.jpg

Pobierz
  • 25
@sqach:
Serwer jest stworzony na bazie ogame, jednak jest cały czas rozwijany - posiada wiele rzeczy których nie ma na ogame, a niektórych nie znalazłem na żadnym innym tego typu serwerze - na przykład wyżej wymienionej stacji sojuszu (wersji mobilnej chyba również żaden inny serwer nie oferuje - a przynajmniej nie wiem o istnieniu takiego).

Jeśli chciałbyś zapoznać się z changelogiem, to jest on tutaj:
https://forum.sgame.pl/viewtopic.php?f=4&t=10
Nie ma w nim jeszcze
@patste:
Przy wysoko rozwiniętych napędach lot będzie trwać w okolicy 3-5 minut. Jednocześnie będzie to wolniej niż na uni1 (gdzie lot w układzie to 30 sekund, co zdecydowanie jest za krótko), a też nie spowoduje zbyt mocno ograniczenia zysku z farmienia.
Tak, jest kilka płatnych dodatków w postaci oficerów, dających pewne bonusy (np. zwiększone wydobycie, więcej dostępnych slotów na flotę).

@patste:
Chyba pomyliłeś SGame z mirkogame :)
W administracji SGame
@SGame: Daj mniejszą prędkość, przecież nikt nie będzie klikał co 2min :P

Jakie są bonusy w tych płatnych dodatkach? Ostatnio ktoś wrzucał klona też bazującego na 2moons. Jednym z dodatków było zmniejszenie czasu lotu o 50%, więc można farmić 2x więcej. Bardziej pay2win niż ogame ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@patste:
Parametrów serwera w tym momencie na pewno ruszać już nie będę - dopasowanie wszystkiego do nowej prędkości (nagrody za zadania, rozmiar planet, liczba kolonii, wzory na ekspedycje, wzory na moony - nie są losowe jak na innych serwerach, tylko zależne od wielkości złomu) zajęło nam prawie miesiąc, więc jakakolwiek zmiana w tym momencie mogłaby mieć bardzo złe skutki.

Jeśli chodzi o bonusy, odpowiem nieco inaczej: są mniejsze niż na Uniwersum
@SGame, chodzi mi o zrobienie normalnego uni - bez ironizowania i nabijania się z poprzedników, zero p2w, zero udziwnien, normalna prędkość, normalne wydobycie, jeżeli macie ekipę i wszystko ogarnięte to chyba nie byłoby to trudne do wykonania? Starych prykow nie wyciągnięcie na prędkość x200, chyba że macie inny target, to przepraszam, nie zawracam gitary ;)
@WhoSayKo:
Osobiście nie chciałbym iść w tym kierunku i myślę, że takie coś nie utrzymałoby się zbyt długo. Staram się stworzyć coś nowego, lepszego (ciekawszego), jedynie bazując na dotychczasowych rozwiązaniach - nie chcę stać w miejscu. Wprowadzanie zmian (nowości) do gry jednocześnie zapobiega nadmiernej monotonii w rozgrywce i czyni grę ciekawszą dla graczy, jak i zarówno jest dla mnie dobrą okazją do rozwoju osobistego. Wszyscy wychodzą na plus :)

Próbę utworzenia