Wpis z mikrobloga

Pytanie do fanów/graczy #heroes3 i #heroes4.
Skąd taki hejt na 4?

Nie zamierzam hejtowac graczy 3 ani tej części Heroes, wypowiedź ma na celu zaspokojenie mojej ciekawości

Jako dziecko grałam tylko w 4, nie znałam innych części i wciąż ta gra pozostaje moją ukochaną. Kampanie, grafika, historie, bohaterowie, muzyka no po prostu wszystko mnie w niej urzekało.

I czytam, że 4 to "nieudany projekt robiony na szybko", "tylko heroes3, 4 najgorsza".

Myślę sobie kurde skoro 4 jest dla mnie taka dobra to 3 musi być jeszcze lepsza skoro na 4 sypie się taki hejt, gdzie ja nie widzę żadnego sensownego powodu, żeby coś jej zarzucić.

Włączam gameplay na YT pełna nadziei, że mogę urozmaicić sobie grę i wrócić do lat dzieciństwa. I co?

Nic co by mnie oszołomiło, wręcz zniechęciło

Grafika znacznie gorsza, bardzo mocno mnie to odrzuciło, bo w 4 widziałam wszelkie detale. Nie można zabić bohatera? Przyrost jednostek tylko w poniedziałek? Układ walki, pole bitwy zupełnie inne, ciezko się przyzwyczaić, ale to mniejsza chociaż postacie nie poruszają się z gracją jak w 4.

Nie grałam w to, widziałam tylko gameplay i jestem ciekawa dlaczego trójka jest wychwalana pod niebiosa, kiedy wręcz przynajmniej na pierwszy rzut oka jest po prostu gorsza.

Bo z mojej perspektywy 3 nie umywa się do 4, jest znacznie bardziej niszowa i nie wyobrażam sobie przestawić się z lepszej grafiki na gorszą.


#heroes #gry #homm3 #niepopularnaopinia
  • 20
@Serzka: Generator map chociażby. Przede wszystkim wszystkie pierwsze 3 części miały taki układ walki i system przyrostu jak w III. Czwórka nie jest złą grą. Dla mnie nawet nie jest złymi Heroesami. Problemem był czas w jakim została stworzona, bo była robiona bardzo w pośpiechu. W pierwszym wydaniu "czwórki" klikając opcję multiplayer wyskakiwał komunikat, że zostanie od dopatchowany :)
@Serzka: Czwórka od samego początku była jechana za zmiany względem trójki (brak ulepszeń, wybór jednostek na poziomach 2-4) i za brak czytelności. To taka klasyka, gdzie gracze chcieliby nowej gry, ale żeby była taka sama jak stara (no ale żeby oczywiście wprowadzała coś nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Moim zdaniem H4 to bardzo dobra gra, chociaż faktycznie - jest duuuużo mniej czytelna i przystępna w odbiorze
@Serzka: Najpierw mocno ogrywałem trójkę, a potem, jak wyszła czwórka, mocno ogrywałem czwórkę. Obecnie wracam do obu bo obie uwielbiam i są na tyle różne, że gra w obie sprawia mi ogrom przyjemności. Ale muszę dodać, że 3 jest najlepsza ;)

Z hirołsami 4 jest taki problem, że dostarczyli za dużo zmian i za słaby balans między miastami. Większość graczy oczekiwała podrasowanych H3, a tu niespodzianka - bo ciężko było podrasować
@Serzka: Tak naprawdę wszystko jest kwestią gustu. Każda część ma wady i zalety. Żadna nie jest idealna. Pewne rozwiązania gameplay'u spodobają się jednym, inne spodobają się komuś innemu. Podobnie z klimatem i oprawą. Mnie np. nigdy nie zachwyciło bezpośrednie zerżnięcie renderów potworów z M&M, które w Heroes 3 wyglądały na rozmyte i nie miały tej baśniowej magii z Heroes II. Imho gameplay V i VII jest najlepszy, chociaż uwielbiam bitwy z
@Serzka: Przecież H4 miało gorszą grafikę, gorszy gameplay, mniej wszystkiego (zamków, jednostek), beznadziejne walki, animacje jakby wszyscy byli kulawi, UI boczne zajmujące 1/3 ekranu, długo by wymieniać
zmiany w miastach (łączenie niektórych miast w jedno


@Lipathor: ale to w H3 zostały dziwnie rozdzielone. Nie można obiektywnie porównać tych gier przyjmując taki "trójkocentryczny" punkt widzenia.

ulepszenia


dzięki zrezygnowaniu z ulepszeń dużo łatwiej jest łączyć różne armie na mapie, dzięki czemu gra stała się bardziej strategiczna od poprzedniczki

przyrost codzienny


Nie wiem jak taką ewidentną zaletę można nazwać wadą ¯\_(ツ)_/¯

gorsze AI


Nie odczułem podczas wielomiesięcznych sesji nad obydwiema częściami
ale to w H3 zostały dziwnie rozdzielone

dzięki zrezygnowaniu z ulepszeń dużo łatwiej jest łączyć różne armie na mapie

Nie wiem jak taką ewidentną zaletę można nazwać wadą


@Alex_Krycek: dla jednego zaleta, dla innego wada, takie życie. Osobiście całkiem lubię H4, zwłaszcza za muzykę, ot w H3 więcej się przepierdzieliło czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Serzka: #!$%@? o szopenie panów z góry xD
Heroes IV JEST MEGA
- armia bohateró i ich mega rozwój
- zaklęcia!
- wybór jednostek (gdyby tylko się jeszcze dało je upgradzić :D)
- muzyka!
- wspaniale zaprojektowany HUD
- ciekawe kampanie

Jak dla mnie 3 i 4 są na równi potem sporo niżej 5 a potem szkoda gadać xD

To be honest przez ostatnie 3 lata częściej instalowałem 4ke i gralem
@Serzka: Mi po prostu nie podeszła. Trójkę znałem bardzo dobrze i grałem w nią bardzo dużo. Gdy wyszła czwórka to pożyczyłem od kolegi płytę i po kilku dniach po prostu wróciłem do trójki. Nie uważałem jej za złą, niektóre aspekty mi się podobały, ale wiele mi nie podeszło. Zwyczajnie mając obie do wyboru wolałem trójkę.
Zapewne jest to kwestia nawyków. Być może gdybym przygodę zaczął od czwórki, to wolałbym właśnie tę