Wpis z mikrobloga

@Judiman dokładnie - dla mnie miedzyladowanie to tylko na dotankowanie ew zabranie dodatkowych pasażerów. Nie ma szans na wyjście.
Co innego lot z przesiadką. Teraz można bez wizy nawet na 144h siedzieć w Chinach w takim wypadku. Chociaż głowy nie dam czy obszar gdzie możemy się poruszać obejmuje mur, ale wydaję mi się, że tak (jakiś tam fragment mały)
@seledynowa_panienka 30 h wydaje się dużo, ale jak przeylatujesz np w południe to tego dnia może już być za późno na mur, a następnego dnia możesz mieć za mało czasu.
Chyba, że prosto z lotniska taksówką - ale to dość drogo może wyjść.
@seledynowa_panienka: ja byłem w Pekinie, tak jak piszą o murze zapomnij. Świetna jest Świątynia Nieba, metrem z tego co pamiętam z lotniska by się dało
. Lotnisko samo w sobie jest świetne.
Targ herbaciany ale tam może być problem z Angielskim jak w całym Pekinie (wraz z lotniskiem)
@seledynowa_panienka na lotnisku PEK jest jakiś hotel kapsułowy z tego co pamiętam, ale mi wystarczały rzędy siedzeń, na których można się bez problemu położyć w nocy. Czy jest ogrzewanie? Hmm... Ostatnio na PEK byłem w styczniu i w lutym, na zewnątrz była minusowa temperatura, a w środku lotniska chodziłem w kurtce. W zasadzie w Chinach to taki standard, że nie ma normalnego ogrzewania (choć Pekin już się łapie na "strefę grzewczą"). W