Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki z tagu #meble #budujzwykopem

Gdybyście mieli kupować kanapę to, kupicie ją w

  • Agata meble 12.7% (8)
  • Black Red White 17.5% (11)
  • Jysk 3.2% (2)
  • Ikea 44.4% (28)
  • Bodzio 4.8% (3)
  • Inne (w komentarzu napisz gdzie) 17.5% (11)

Oddanych głosów: 63

  • 10
@K4rpik powiem Ci, że cały czas myślałam o Agata meble i już nawet miałam wybrane dwa, trzy modele, a jak przyszło co do czego, to kupiłam w BRW. Jakoś jakość wydała się lepsza, wykończenie itd. Oczywiście wszystko zależy od producenta i konkretnej sztuki, ale jakieś wrażenia ogólnie lepsze z BRW niźli z Agaty.
@K4rpik: np. kanapy z Ikei potrafią tak mocno różnić się między sobą (w sensie między modelami) jakością siedzenia, wykonania, i ogólnego pomyślunku konstrukcyjnego - że nie ma dobrej jednej odpowiedzi. Zależy czy to ma być kanapa tylko stojąca do sporadycznego posadzenia dupska, czy też do spania, czy rozkładana, itp...
@hrumque narożnikowa, z funkcją spania(sporadycznie nocuja znajomi) i najlepiej do 2k bo wiadomo jakiej jakości są teraz meble, góra na 3lata i wymiana
@K4rpik: Ja swoją kupiłem ponad 5 lat temu w Agacie i bardzo dobrze się trzyma. Wszystko zależy od materiałów jakie wybierzesz. Patrz na to co Ci się podoba, a później jak to jest wykonane. Każdy sklep ma lepsze i gorsze produkty :)
@K4rpik: Nawet nie wiesz jak bardzo złożony jest to temat. Nie ważne w jakim sklepie kupisz mebel - większość i tak jest produkowana przed podwykonawców dla Agaty, BRW i innych. Większość niestety jest pięknie wydmuchana, wycackana, przyciągająca oko i gdy zasiadasz jest mięciutko - w głowie od razu - TO JEST WYGODA! Niestety w niespełna pół roku wszystko się wysiada, materiał naciąga, puszczają żmijki i koniec końców zostajesz z bublem na
@K4rpik ja zamawialem taka narożna w jakiejs manufalturze 2osobowej w zapadlej wiosce, i wyszło bardzo dobrze. Wszystkie osprzęty typu regulowanie oparcia czy otwieranie to i tak jeden pies z jednej hurtowni okuć meblowych, materiały obiciowe tak samo... A jak samą ramę potnie i skręci jakis stolarz kumaty to wyjdzie lepiej niz marketowe, a pewnie i taniej
@robertx: zawsze patrzyłem na ten piastowski handel z ulicy krzywym okiem, ale ostatnio okazało się, że znajomy, który wykańczał mieszkanie w dobrym standardzie, ekipę do mebli na zamówienie (kuchnia, komody, szafy, garderoba) miał właśnie z Piastowa :)