Wpis z mikrobloga

https://twitter.com/TJaskola/status/1127538127407648768?ref_src=twsrc%5Etfw

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_a9rbePrFXIeiyp63TLWU2k44DhAb8eF0.jpg

A szanowałem Pana, Panie Jaskóła. Naprawdę. Szczególnie za to wystąpienie dotyczące RAŚ, bodaj z początku 2016 roku, krótko po wyborach. A lubiłem Pana za stosowanie michalkiewiczyzny w mowie, hasła o socjalistach wierzących i niewierzących, w odniesieniu do partii wiadomych.

Jak wiele się zmieniło od tamtego czasu. Czyż nie? Gdzie Pan zaszedł, co się z Panem stało?

Może chodzi o jakąś niskich lotów małostkowość? Obraził się Pan na pana Korwin-Mikkego, że podczas zlotu wolnościowców skrytykował Pana słowa o stopniowej a nie szokowej realizacji koncepcji wolnościowych? Czy może po prostu zapomniał Pan kim Pan jest, jaki cele Panu przyświecały? A może skostniał Pan w strukturach i układach obecnego parlamentu?

Nazwałem kiedyś Pana tutaj na wykopie moim ulubionym posłem. A dzisiaj Pan nazywa mnie durniem.

To teraz, skoro mnie już Pan obraża, spytam Pana o pański honor i Pańską godność. Czy uważa Pan, po tym co Pan swego czasu świetnie ujął mówiąc z mównicy sejmowej o intencjach autonomistów śląskich, powołując się zresztą na znakomitą opinię z Biura Analiz Sejmowych profesora Franciszka Antoniego Marka, czy dzisiaj uważa Pan że może w jakikolwiek sposób zachować twarz, startując z jednej listy, ba, z tego samego okręgu, z panią Aleksandrą Jelonek z partii Ślązoki Razem?

Partia Ślązoki Razem jawnie i wprost obiera sobie za cel:

Nasz cel polityczny jest dalekosiężny. Będziemy dążyć do prawdziwego rozbudzenia śląskiej tożsamości etnicznej, powszechnego poczucia narodowości śląskiej, zarówno wśród autochtonów, jak i imigrantów z Polski i ich przybyszy. Dopiero istnienie mocnej, świadomej swoich celów narodowości śląskiej, pozwoli stawiać dalsze postulaty polityczne. Na dziś dzisiejszy nie chcemy wyrokować, czy tym celem będzie współrządzenie oboma górnośląskimi województwami i silna reprezentacja Ślōnzoków (nie Ślązaków) w polskim sejmie, czy autonomia, czy niepodległa Republika Śląska. Bo my chcemy być wyrazicielami woli narodowości śląskiej.

http://slonzokirazem.com/#cele-polityczne

Ponadto twierdzi:

Historia. Pozwoliliśmy Polakom na wepchnięcie nam historii Polski jako naszej. Ślązakom i Polakom trzeba ciągle przypominać, że to nieprawda. Od XII do XX wieku nie mieliśmy z Polską nic wspólnego, poza wojnami które z nią toczyliśmy. W ciągu 800 lat nasza kultura powstała a rozwijała się zupełnie inaczej niż polska.

http://slonzokirazem.com/manifest-programowy/

A to tylko dwa fragmenty tekstów z ich oficjalnej strony. Więcej nawet nie czytam, nie szukam, bo się tego zwyczajnie brzydzę. A Pana to już nie oburza?

W imię czego sprzeniewierza się Pan temu, o co kiedyś walczył z mównicy sejmowej? Co się musiało stać, że obraża Pan ludzi, którzy swego czasu w sporej liczbie na pewno głosowali na Pana bądź Pana kolegów, w tym na Pana kolegę Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich? Miał on wtedy, w wyborach na prezydenta także i mój głos. Jeśli to Pana w ogóle interesuje, to dzisiaj żałuję.

Dzisiaj pytam: gdzie jest Pańska twarz, Panie Jaskóła? Panie polityk.

#tomaszjaskola #kukiz #447 #antypolonizm #stop447 #zydzi #polityka #braun #grzegorzbraun #konfederacja #michalkiewicz
MattJedi - https://twitter.com/TJaskola/status/1127538127407648768?refsrc=twsrc%5Etfw...

źródło: comment_a9rbePrFXIeiyp63TLWU2k44DhAb8eF0.jpg

Pobierz
  • 17
@Primusek: No ok, możliwe, nawet bardzo, jeśli nie pewne. Tylko że jak się dowiedziałem że ktoś taki jak ta osoba z partii Ślązoki Razem będzie startowała z list Kukiza, to pierwsze co pomyślałem, no co na to Tomasz Jaskóła. Moim zdaniem powinien przejść do Konfederacji już teraz, bo ja na jego miejscu zwyczajnie bym nie zdzierżył startować z tej samej listy co autonomiści śląscy.

No i niemądre z jego strony jest,
@Primusek: No ok, słuszna uwaga. Ale podtrzymuję zdanie że powinien przejść do Konfederacji już teraz, bo startowanie z tej samej listy co autonomiści śląscy, to jest rzecz odrażająca. Gdyby zrobił to teraz, to byłby to gest honorowy, zachowałby twarz. Jeśli zrobi to później, to będzie to z politycznego przymusu.
@MattJedi: Może on uważa że powinniśmy się sprzeciwiać tylko ustawie 447 a nie w całości USA? Nie znam zbytnio tego posła ale w tej kwestii nie widzę zbytnio jakiegoś problemu.
@Grewest: Manifestacja i jej liderzy sprzeciwiali się nie sojuszowi z USA, ale ustawie 447. Było to powiedziane wprost, zresztą kilka razy.

Okrzyki "go home" dotyczyły ambasador Mosbacher (a napisy na niektórych transparentach także ustawy 447), jako osoby skompromitowanej, która nie traktuje strony polskiej z należytą godnością, szacunkiem i która narzuca swoją wolę krajowi, w którym pełni posługę ambasadorską. To ostatnie budzi bardzo negatywne skojarzenia historyczne i to nie bez powodu. Państwo
Przecież to tylko przedłużenie narracji PiS. Teraz robi to co każe mu Kukiz, a po wyborach przejdzie do Konfederacji.


@Primusek: Chyba się Mirek trochę przeliczył w swoich przewidywaniach. ;)