Wpis z mikrobloga

Gdzie najlepiej parkować? Przemyśl czy Medyka? Jakiś konkretny parking? Jedziemy z Łodzi do lwowa w Boże Ciało i pierdzielimy jakieś autobusy czy pociągi. Szybciej dojedziemy tam i przesiądziemy się w jakieś marszrutki albo taxe. #lwow #lwowfaq
  • 9
@mirkobiniu: postawa słuszna. Sam zadaj sobie pytanie - skoro chcesz przejść pieszo przez granice to po co chcesz zostawiać auto w Przemyślu :)? Dodatkowo - w Medyce taniej. Nie jedź żadną marszrutką bo ani to przyjemne i higieniczne, ani szybkie, cały nadrobiony czas stracisz w ohydnym busie. Albo bus prywatny z granicy albo taksówka.
@mirkobiniu: 1. są 2. 150 zł taksówka przedpłata, a bus 20-30 zł od osoby albo 120-150 i nie czekasz aż się zapełni i jedzie od razu. 3. Firma krzak, to Ukraina wszystko jest na lewo, to po prostu ludzie co przyjeżdżają i wożą w swoich prywatnych autach. Czy każdy sobie tam może stanąć? Strzelam, że raczej nie każdy i istnieje pewna "organizacja" na miejscu ale nie żadne oklejone logotypami samochody. 4.
@mirkobiniu: całodobowe. Na Ukrainie byle gdzie bo przy takich kursach w kantorach różnice na 100 zł to całe 1-3 zł więc szkoda łazić. U busiarza czy w budach na granicy w sklepach można spokojnie płacić złotówkami nawet nie po złodziejskim kursie tylko po normalnym.
@woodywoodpecker: za późno dla nas ten pociąg jest jak patrzyłem na rozkładzie. jeśli mowisz o tym ukrainskim lwów przemyśl. Ewentualnie nim się dostanę do granicy z powrotem. W tamtą stronę chciałbym być o jakiejś max 10 rano we lwowie.
@mirkobiniu: XD pociąg który 80 kilometrów jedzie przez ponad 2 godziny, super sprawa. Jechałem samochodem przez 3 różne przejścia kilkanaście razy, przechodziłem piechotą, przejeżdżałem Blablacarem z Ukraińcami, leciałem samolotem i jechałem pociągiem do Lwowa. Pociągiem więcej nie pojadę. W czasie majówki wszędzie były kolejki - rok temu, w tym roku, za rok i za 5 lat też będą. W majówkę się do Lwowa nie jeździ, chociaż w Boże Ciało... też się