Wpis z mikrobloga

Zakupiłem #xiaomi #gateway, w zasadzie cały starter. 2x czujnik ruchu, 2x czujnik okna i przenosny przcisk. Zestaw bardzo fajny, z tym że ja chciałem to zintegrować z #homeassistant i się nie da.
Opisy dotyczące powyższej integracji mówią jasno. Android -> app -> 3 kropki -> about i tam tapnij aby móc włączyć dodatkową funkcję. Ale no dwa dni zmarnowałem i nie ma takiej pozycji. Dlatego ze smutkiem zwracam do sklepu mój zestaw a dla potomnych dodam, że moja wersja #xiaomi #gateway to 05LMN - jeżeli komuś działa to tylko na 02 lub może na 03. Te europejskie są okrojone ;(
  • 23
@gustafff a pamiętaj że jak zmieniasz region to musisz na nowo dodać urządzenie. Czyli reset wifi w urządzeniu i zaczynasz jakby od zera. Urządzenia pomiędzy regionami się nie synchronizuja
@komw - właśnie podjąłem próbę raz jeszcze. Samego Mainland China w aplikacji nie posiadam. Próbowałem z China, przed chwilą z Singapur. Urządzenie zostało wykryte i dodało się do aplikacji. Nie mniej nie posiadam nadal pozycji 'about' w celu włączenia API, żeby HA mógł się komunikować z gatewayem
@trzy_razy_rzezucha, @komw - wzywam, jako że sie udzielaliście i może Was to zainteresować. Rozwiązałem problem. Może nie tyle co rozwiązałem, a obszedłem poprzez CC2531, urządzenie USB, które spięte z zigbee2mqtt sprawnie gada z urządzeniami od xiaomi oraz ikea, philips i paroma innymi :)
@komw ja z allegro kupiłem od razu z wgranym firmwarem, bo wiesz że musisz je przeflashowac ? co do zasięgu, bez dolutowanej antenki potrafi gadać piętro w górę z jednego końca na drugi koniec mieszkania - odległość 15m?
@komw - no wlasnie z tego względu poszedłem na opcję allegro. Raz, że z polski (miałem 2 dni po zakupie), a dwa że w opisie widniało, że urządzenie gotowe out-of-box. Wg opisów w internecie potrzebny jest cc2531, ccdebuger oraz kabelek downloader, całość z Chin to koszt blisko 100PLN gdzie kabelek i ccdebuger to zakup jednorazowy, gdzie sam 2531 to jak patrzyłem ~ 15PLN ?
@gustafff: Dzięki za info :) prawdopodobnie też zamówię z chin, chociaż teraz mi wszystko działa i potrzebowałbym dopiero gdy zakupie czujniki otwarcia okna, badź jakieś tanie czujki ruchu. W tej chwili na zigbee działają mi tylko swiatelka z ikea, ale mam tez ich bramke wiec to nie problem