Wpis z mikrobloga

Zakupiłem #xiaomi #gateway, w zasadzie cały starter. 2x czujnik ruchu, 2x czujnik okna i przenosny przcisk. Zestaw bardzo fajny, z tym że ja chciałem to zintegrować z #homeassistant i się nie da.
Opisy dotyczące powyższej integracji mówią jasno. Android -> app -> 3 kropki -> about i tam tapnij aby móc włączyć dodatkową funkcję. Ale no dwa dni zmarnowałem i nie ma takiej pozycji. Dlatego ze smutkiem zwracam do sklepu mój zestaw a dla potomnych dodam, że moja wersja #xiaomi #gateway to 05LMN - jeżeli komuś działa to tylko na 02 lub może na 03. Te europejskie są okrojone ;(
  • 23
@gustafff hej i jak spisuje się ten moduł z allegro? Szkoda , że nie wpadłem na twój wpis wcześniej bo niestety też zakupiłem wersję europejska tego xiaomi Smart home i nic tam nie działa oprócz czujników z zestawu. Nawet czujniki temperatury aqara nie działają bo są nie wspierane co za gówno.
@2pek: wybacz mi za laga :) moduł z allegro spisuje się zgodnie z oczekiwaniami - działa. Przycisk z zestawu gada z #homeassistant, a ten załącza i wyłącza pasek ledów w kuchni zgodnie z zaprogramowaniem. Do tego czujnik otwarcia drzwi także wskazuje poprawny stan i to wszystko w zasięgu 20 metrów przez ściany :) Warto było :D