Wpis z mikrobloga

Jestem po drugim odcinku i muszę szczerze powiedzieć że poziom rośnie, zamiast maleć. Oglądając ten serial czuje się jakbym oglądał horror klasy A. Strach powoduje świadomość że to wydarzyło się naprawdę, niesamowite.

Moment w którym koleś mówi że władze Frankfurtu zabraniają dzieciom wychodzić z domów z powodu promieniowania, jednocześnie patrząc na nieświadomą ludność Prypecia wywołuje ciarki na całym ciele. Ostatnia scena też mega, ludzie którzy z pierwszym krokiem do skażonej wody wiedzą już że są martwi, że będą umierać w cierpieniu idą żeby ratować miliony.

Kolejnym, chyba najlepszym elementem są zdjęcia. Elektrownia, miasto, ludzie wyglądają tak realnie, że wyłaczyłem się totalnie i myślałem że przeniosłem się do 1986 roku. To najlepiej wyglądający serial od kilku lat jaki pamiętam, brud, strach, komuna są aż namacalne.

Serial #1983 od #netflix nie ma nawet podjazdu jeżeli chodzi o wizualizację, sorry, obiektywnie trzeba to stwierdzić.

Kto by pomyślał że serial #hbogo #czarnobyl przebije ostatni sezon #got

Chyba nikt.

Dla mnie póki co 9/10 albo i nawet 10/10

#seriale
  • 13
Ostatnia scena też mega, ludzie którzy z pierwszym krokiem do skażonej wody wiedzą już że są martwi, że będą umierać w cierpieniu idą żeby ratować miliony.


@Razzish: Tyle że w rzeczywistości oni wtedy wcale nie zginęli. Dwóch zyje nadal, trzeci umarł na serce lata po katastrofie. Serial fajny ale powiela niestety duzo mitów z Czarnobyla, wyolbrzymiając katastrofę.
@Razzish: Bezpałow, Ananenko i Baranow. Ale 99% info jakie znajdziesz że bohatersko zginęli.

These were the engineers Alexei Ananenko and Valeri Bezpalov (who knew where the valves were), accompanied by the shift supervisor Boris Baranov.[88][89][90] Upon succeeding and emerging from the water, according to many English language news articles, books and the prominent BBC docudrama Surviving Disaster – Chernobyl Nuclear, the three knew it was a suicide-mission and began suffering from
@John_archer: Jak na razie, to w serialu wszyscy z nich żyją. Ich śmierć „poinformowani” bohaterowie po prostu przewidują. Nie wyprzedzaj wydarzeń, których nie miałeś szansy zobaczyć na ekranie. :)
@Razzish: szkoda, że trochę bardziej nie skupili się także na samej ewakuacji miasta Prypeć, było to ogromne wyzwanie i zarazem niebywałe osiągnięcie, ewakuacja ok 50 tys osób w parę godzin. Serial doskonale oddaje ówcześnie panującą rzeczywistość, dramaturgię i atmosferę strachu. Pierwsza scena z oknem, mistrzostwo, szkoda, że nie pokazali jak alarmy włączały się w innych elektrowniach i stacjach. Byłem dwa razy na wycieczce w Zonie (zima i wiosna), dzięki temu serialowi
@Zuben: @John_archer:
Co macie na myśli? Ewentualne skutki przedostania się stopionego paliwa do zbiorników i potencjalnej ekplozji, promieniowania jakie miałoby się utrzymać po katastrofie wykluczając tereny wokoło elektrowni z eksploatacji przez człowieka, czy coś innego?
Jak na razie serial jest na etapie opisu tego, co ówcześnie zakładano, na danych jakie mieli dostępne, przewidywaniach. Nikt nie wiedział jakie będą efekty takiej katastrofy, mieli mało danych, to dopiero chyba 3 doba od