Wpis z mikrobloga

Cóż, dopiero teraz obejrzałem ostatni odcinek got i przyznam że w paru kwestiach jednak mnie zaskoczyli. Szkoda tylko że doprowadzono te zaskoczenia tak głupimi rzeczami że to #!$%@? głowa mała xD
Śmierć Cersei przez zawalenie, no dobra, spoko, ale serio? Euron to był amfetaminowym piratem bezmózgiem, ale żeby być aż takim debilem by dać zabić Jaimemu kiedy ten dostał dwie kosy? Chyba że nie przewidział takiego dużego plot armoru że to na luzie przeżył i potem sobie poszedł w #!$%@? jeszcze. Szkoda że jeszcze sobie potem nie podymał Cersei, to by pasowało. SOUNDS OK
Spisek pająka rozwiązany w 5 minut, no zajebisty szpieg, normalnie jak mały palec. Zrobili z obu bandę skończonych imbecyli takich samych jak D&D (może chcieli po prostu nadać im swoje cechy?)
Góra zatrzymał zawalający się budynek na plecach, szacun, chociaż ta akcja ze sztyletem w głowie, to ja nie wiem kto wymyślił, ktoś tu przesadził z fetą chyba.
Walka ogara z górą o chuy xD Gościu pięścią rozwala cegły, po czym strzela w pysk ogarowi, a ten na czilu jest przytomny i walczy dalej. No nie wiedziałem że to tak działa, jednak "Kevin sam w domu" to dobry przykład logiki, gdzie cegła zrzucona z pierwszego piętra prosto w głowę nic nie robi poza sinikiem. I kto w ogóle mógł wpaść na to że normalny góra zmiażdżył głowę Cezarego Pazury jak pomarańczę, kiedy to mutant góra nie może mu nagle wcisnąć gałek ocznych do oczodołu?! Ogar też przeszedł jakieś modyfikacje GMO?
Zabicie gwardii królewskiej od tak po jednym ciosie każdego, serio?
Szaleństwo za późno rozwijane u danki, wiadomo strata osobistej fryzjerki i drugiego smoka to jest trauma w #!$%@?, ale mogli już to pokazywać po stracie pierwszego smoka że się coś dzieje, a nie że nagle JESTEM EVIL
Snowa wykastrowali strasznie, zawsze był pipą, ale teraz to po prostu nic nie potrafi zrobić. No poza zabiciem Danki w następnym odcinku co jest pewne.
#!$%@? azbestowa Arya xD Nie no, to co z nią zrobili, ile ona przeżywa, zawalenie, ogień, pył, walka, krew, dzwon. O JA #!$%@?, jakieś srogie deale musiały być robione pod stołem za grubą kasę by dać już nie plot armor, ale #!$%@? PLOT CZOŁG (w ogóle nagle sobie Arya odpuściła Cersei? Kiedy ta stoi na schodach w następnej scenie xD że ktoś kto to ogląda nagle nie złapie w tej chwili żenady to ja się dziwie niektórym)
Snow nie potrafi przewidzieć niczego, no absolutnie nic, jest dowódcą żołnierzy północny i nie potrafi nawet nimi zarządzić. Wiadomo nie chce być królem, ale #!$%@?, przecież już dowodził żołnierzami, są sposoby by jednak się go posłuchali, a nie robaka bieda szaraka.
Danka palące całe miasto oraz złotą kompanie. Well, jeden rabin powie tak, ale inny powie nie. Wolałbym normalną walną walkę ze złotą kompanią, napaliłem się na ten legendarny oddział (no w odcinkach tak to opisywali), wyczekiwałem na to jak szczerbaty na suchary, a tutaj ZIUUUM i koniec, nic, null. Zmarnowany potencjał. Sama siła rażenia smoka jest ogromna, aż dziwne że od razu sama danka nie wsiadła na niego i pod osłoną nocy spaliła sam główny dziedziniec, ale wiadomo #!$%@? kobieta lubi sobie pomordować. Celność balist nagle spadła do -100, cóż bywa, może następnym razem. (nie)
Śmieszna śmierć tego arcymaga xD takie jeb i koniec, to im akurat wyszło.
Czemu żołnierze lannisterów giną jak muchy? To akurat bardziej pytanie niż stwierdzenie czy jest to jakkolwiek uzasadnione czymkolwiek? (może coś pominąłem) wiadomo szok i nie chodzi mi oto że jak wtedy byli rozbrojeni, tylko na ogół widać jak oni (no te pedały na koniach i cała reszta) po prostu ich zarzynają jak świnki. Przecież to powinna być regularna armia, nie ma powodów by aż tak przegrywali.
Ogólnie odcinek wypadł lepiej niż ten z zabiciem NK, ale to pewnie dlatego że po śmierci NK w tak #!$%@? sposób już cokolwiek będzie lepsze. Jednakże cały sezon jest robiony strasznie po łebkach, a odcinki wcale nie są mega długie, już w wcześniejszych sezonach się zdarzały ponad godzinne odcinki, a nie było ich tylko sześć.
PS: Rozwalające się budynki za pomocą CGI nie potrafią zabijać bohaterów, bo to w końcu tylko animacja komputerowa LUL
#got
  • 13
@Mnichuy: a po #!$%@? arya miała ginąć razem z cersei ? I tak było pewne, że zdechnie, więc darowała sobie, wyjeżdżając na tą "misję " nie przewidziała, że będzie taki rozpiźdźiec / myślała, że zdąży przed bitwą, ( co zresztą mówi ogar przy wjeździe do miasta żołnierzowi ) wyszło inaczej. Żenada w tym odc była momentami owszem, lecz nie przy tym. Byłaby kretynką wchodząc do walącej się twierdzy
@grondir: chodziło mi oto że uniknęła ognia smoka i upadający dzwon prawie w jednej scenie, jak w jakiś filmach slapstickowych. Co do twierdzy to może faktycznie, tylko że to taki kek że Cersei akurat tam była scenę później kiedy to szukała jej od kilku sezonów, ironia losu albo dedekow
@Catit: zbyt radykalna decyzja i tak według mnie. To wyglądało tak jakby brak seksu ze snowem spowodował atak wścieklizny. Posuwała się daleko to prawda i od zawsze marzyła o tronie, lecz spalenie całego miasta to głupota ZWŁASZCZA że się poddało. Czym chcę rządzić, skoro wszystko nawet sam tron zniszczyła. Musiała by przewidzieć że zapłaci głową za taka zbrodnie. No ale nikt w serialu nie myśli długodystansowo, tak jakby wiedzieli że zaraz
@Mnichuy: Jon jest na egzekucji Varysa i nie domyśla się że wiedza o jego pochodzeniu = śmierć = Arya i Sansa są w niebezpieczeństwie, zwłaszcza że Dany otwarcie nie lubi Sansy. Ale #!$%@? tam, będzie dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te bezmózgi pewnie KINDA FORGOT że to bez sensu.
@Mnichuy: W zasadzie to już #!$%@? wie czego on chce, rządzić nie chce, ruchać Dany nie chce, Ducha nie chce, Sama jako maestra już też nie. To co on #!$%@? chce, bo nie nadążam? XDDDD Oprócz robienia wykrzywionej mordy i 3 opcji dialogowych on nic nie robi w tym sezonie. Zresztą to samo można powiedzieć o całej reszcie postaci.
@Kozajsza lol Varys nie umarł za wiedzę o Jonie, tylko za zdradę. Odwrócił się od Danki, próbował ją sabotować, wydał najważniejszą tajemnicę i chciał ją otruć. Troszkę sobie zasłużył :/