Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dylemat, a decyzje muszę podjąć dzisiaj. Mieszkam na zadupiu, od jakiegoś czasu interesuje się #grafika i #photoshop. Wczoraj dostałem propozycję wzięcia udziału w bezpłatnym kursie grafiki, który będzie trwał pół roku i skończy się egzaminem cke potwierdzającym moje kwalifikacje. Dzisiaj muszę zdecydować czy się na to pisze.

Z drugiej strony biorę pod uwagę #przeprowadzka do #warszawa. Pracy tam załatwionej nie mam, jeśli odpuszczę ten kurs będę wysyłał CV do firmy z wwa. Mam średnie wykształcenie, maturę, nie mam zawodu, ani żadnych ciekawych nadzwyczajnych umiejętności. W swoim mieście mam conajmniej do końca roku #praca za 2k netto. Czy w Warszawie mam szansę na znalezienie pracy z perspektywami, czy raczej na nic więcej poza kasa w biedronce nie mam co liczyć? Robić kurs czy wyjeżdżać? :D
  • 16
@Tomek_atomek95: jeśli nic konkretnego nie umiesz i nie masz w niczym doświadczenia to chyba wiesz jaka jest odpowiedź? Będziesz zarabiać więcej (bo to Warszawka) ale na nic poza "gównopracą" bym nie liczył na początek. Ja bym został na tym kursie (i tak jest pewnie zaoczny/weekendowy)
@Tomek_atomek95: grafików na ten moment jest aż nadto, wystarczy popatrzyć na grupach graficznych - ktoś wrzuca zlecenie, po 2 minutach masz 10 chętnych, którzy to zrobią, a co najważniejsze - dobrze to zrobią. Kurs Ci raczej nic nie da bez dużego własnego doświadczenia, gdyby to bylo kilka lat temu, to moze. Dodatkowo musisz mieć dobrą wyobraźnie przestrzenną, wyczucie estetyki i jakąś tam kreatywnosć.
@Tomek_atomek95: tak jak wyżej - w miesiąc (i to na luzie, uwierz mi) idzie opanować wszelkie podstawy photoshopa i nauczyć się bardzo fajnych rzeczy, wbrew pozorom, jest to bardzo łatwy program. Gorzej z Illustratorem, którego też będziesz musiał w pracy grafika używać. W pół roku przy samozaparciu i chęci uczenia się, jestes w stanie ogarnąc wszystkie podstawowe programy do obróbki grafiki z tutoriali na yt, a da Ci to o wiele
@Tomek_atomek95: ale najważniejsza kwestia to taka, że graficy (szczególnie juniorzy) zarabiają czasami mniej niż Ci kasjerzy z biedronki. Jest przesyt na rynku, tak samo jest z montażem filmów. Jeżeli faktycznie chciałbyś działać w branży kreatywnej, liczyć na dobre zarobki, działać coś z grafiką, to pójdź w stronę grafiki 3D albo animacji. Aczkolwiek tutaj podstawy tego photoshopa też Ci się przydadzą.
@888imieme: jeśli chodzi o photoshopa, to skończyłem kurs video na poziomie podstawowym i zaawansowanym no i funkcje programu ogarniam. Nadal uczę się go we własnym zakresie, zamierzam niedługo dołożyć do tego indesign. Jeśli chodzi o kurs, to pomyślałem że praktyczne zajęcia pod okiem "specjalistów" pomogą mi wskoczyć na wyższy level. No i miałbym co wpisać do cv.
Mam też możliwość zrobienia kursu "Kwalifikacja E13 Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami". Czy coś takiego ma jakiekolwiek perspektywy? Na sieciach i zarządzaniem nimi na ten moment nie znam się kompletnie.