Wpis z mikrobloga

odnośnie wpisu @atari_XE na temat dźwigni x100 na Bitmexie:

nie jest bezsensem ryzykować na oddsach 1:2 kiedy uważasz, że szansa na wzrost o 35$ jest większa niż 33% (gdy jest > 33% to wartość oczekiwana naszego zagrania jest na +), to jest oczywiście subiektywna ocena, bo nikt nie wie jaka jest prawdziwa szansa, rynek dla gracza jest nie do przewidzenia, ale czy ktoś używa matematyki czy nie ona nadal działa szczególnie dla gier z elementem losowym, wszystko zależy od bankroll managementu, kiedy grasz z dźwignią x1 za 100% swojego bankrolla, ustawiasz stoploss np na 1% spadku, lub grasz dźwignię x100 za 1% swojego bankrolla zakładając, że stoploss to Twoja likwidacja, wiadomo że to nie jest do końca to samo bo moment likwidacji jest wyżej przy dźwigni x100, ale chodzi o pokazanie że żadna dźwignia nie jest zła, wystarczy dopasować pozostałe dane wejściowe i wszystko jest okej, dźwignia jest tylko narzędziem, które pozwala dopasować ryzyko na które się piszesz w danej sytuacji na rynku
#bitcoin #kryptowaluty
  • 29
@taksanski_widelec: skoro to jest wew przekonanie kazdego trejdera to można je zignorować, uznać za stałą bez wpływu

Wtedy zostaje matematyka i działanie bitmexa a to jest bezlitosne, tu nie chodzi o to że murzyn oszukuje, mógłbyś zamknąć pozycję stop lossem tylko przy tak małej różnicy to nie wykonalne więc likwidacja jest tym co czeka kazdego w takim przypadku, gdy cena pójdzie w drugą stronę a wtedy traci się więcej niż potencjalnie
@taksanski_widelec: Chodzi o to że twoja przewaga nad rynkiem spada jeżeli zamknięcie startej pozycji po przez likwidacje generuje dodatkowe 0.5% opłaty. Każdy kto uważa likwidacje za odpowiednik SL musi wiedzieć że na normalnym stop lossie by tyle za zamknięcie pozycji nie zabulił.
@taksanski_widelec: No właśnie dużo lepiej grać całym kapitałem na mniejszej dzwigni niż mniejszym kapitałem na większej. Gdyby nie ta likwidacja i jej dodatkowa opłata to miałbyś rację i nie miałoby to znaczenia jakim bankrollem grasz. Ale stosowanie likwidacji jako SL jest całkowicie nieopłacalne i na pewno takiego działania nie można uznać za "granie z głową"
@Drakii: czemu? dźwignia x100 ma swoje zalety i wady, wadą jest szybka możliwość stracenia zainwestowanego kapitału i faktycznie niekorzystny poziom likwidacji oraz fee 2.5%/7.5 dla makera/takera, jednak daje możliwość większego zarobku w krótkim czasie, tak jak pisałem dźwignia to tylko narzędzie, jeżeli ktoś uważa, że jest duża szansa na szybki wzrost to dla maksymalizacji zysków powinien grać dużą dźwignią, oczywiście może mu nie wejść, dlatego ważny jest bankroll management, który ma
@atari_XE: grając za ~1% swojego bankrolla? jeszcze raz powtarzam to tylko narzędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i oczywiście nie gra się tej strategii przy każdej możliwej okazji, trzeba szukać tych momentów i zwiększać swoje szanse na rynku, tak jak pisałem wcześniej (to samo robią pokerzyści) jeżeli szacujesz, że masz > 33% szans że urośnie powyżej 1% przy dźwigni x100 to "powinieneś" grać, przynajmniej z matematycznego punktu
@taksanski_widelec: dla mnie to nielogiczne
jeżeli mam 1 BTC i wchodzę dźwignią 100, to mi pobiera 0,01 BTC jako depo
jeżeli wejdę dźwignią 1 to mi pobiera 1 BTC do depo
przy zmianie ceny zarabiam tyle samo w obu przypadkach
a w pierwszym mam likwidaję 0.5% od ceny wejścia a w drugim 50%...

sens to ma tylko wtedy gdy wchodzę dżwignią 100 i jednoczenie kupuję kontraktów za całość czyli stać mnie
@atari_XE: zwracam honor, faktycznie to się niweluje i granie x100 dźwigni grając z bankroll managementem daje taki sam efekt, a nawet gorszy z powodu dużych opłat spowodowanych dużym lewarem @Drakii też zwracam honor, teraz mnie naszła też myśl, że trzymanie 100% kapitału na bitmexie to nie jest dobrym pomył i optymalnie jest grać lewarem x5 do x10 całością, przy trzymaniu 20% do 10% swojego kapitału na bitmexie, a stoplossy ustawiać ręcznie,
@Drakii: mnie jeszcze nigdy nie zlikwidowało ( przy tej świecy o 5 rano dzisiaj 20% straty SL zadziałał )
chciałbym mieć możliwość wyskoczenia w USD

tutaj jak są gwałtowne ruchy to się boję czasem grać, ze wzgledu na dilida o zasięgu 2K $ XD więc BTC leży
półbiedy jak leży a kurs rosnie ale jak leży a kurs spada to mam wrażenie że mogłbym to przeczekać w fiatach i odkupić więcej