Wpis z mikrobloga

Jedno z kilkunastu zdjęć - pamiątek - po moim pradziadku. Kapral, kierowca tankietki w 101 kompanii czołgów rozpoznawczych, żołnierz Wojsk Interwencyjnych wkraczających na Zaolzie, obrońca II RP w 1939, internowany na Węgrzech do marca 1941 roku.

#historia #iiwojnaswiatowa #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #zwiadowcahistorii #oporwekrwi #polska
Thronstahl - Jedno z kilkunastu zdjęć - pamiątek - po moim pradziadku. Kapral, kierow...

źródło: comment_whDrq3PFgxGwXKjF1CpuRZl8qagIh15J.jpg

Pobierz
  • 11
@Thronstahl wiesz w jakich bitwach września 1939 twój pradziadek brał udział? Orientujesz się czemu nie zwial do Francji (z internowania na Węgrzech można było łatwo uciec)
  • 9
@romo86 @romo86 dziadek umarł w 1967 roku na gruźlicę, której nabawił się wracając z Węgier na dachu pociągu. Sporo przed moim urodzeniem, dlatego nie mam za dużo informacji. Wiem, że na pewno bił się pod rzeszowem i lwowem. To słyszałem od jego siostry. Co do pobudek, dlaczego nie zdecydował się dołączyć do maczkowcow we Francji niestety nie wiem :/ ogólnie z tego co słyszałem od rodzinki, za komuny walka o "burzuazyjna" Polskę
Thronstahl - @romo86 @romo86 dziadek umarł w 1967 roku na gruźlicę, której nabawił si...

źródło: comment_GWwKiV2lgwJ20psuOQzXXIWQxFqYSQ7O.jpg

Pobierz