Wpis z mikrobloga

Takie pytanie od nowicjusza, dlaczego niektóre hulajnogi maja cenę 0,15zł/km a inne 0,45zł/km
No i jak obliczyć na ile starcza np 10% baterii, żeby nie bulić za wypożyczenie hulajnogi która zdechnie przed miejscem docelowym.
1 kod to 1zł?
Ostatnie pytanie to czy dalej jazda na hulajnodze traktowana jest na równi z byciem pieszym, bo nie wiem czy po piwkach można jechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#hive
  • 8
@viejra chyba 0,15 ale ojro, bo niektórych cennik jest właśnie w euro (a prędkość pokazywana w milach na h) Ciężko powiedzieć na ile starczy, wiele czynników wpływa np. waga. Przy 90 kg naladowana w 90% starcza na ok 17-20km. Wg prawa jesteś pieszym, choć był niedawno wyrok, w którym hulajnoga widniała jako motorower (ale nie ma np. kierunkowskazów, więc raczej pieszy). Ale jak z % wpadniesz pod auto, to masz raczej problem
@viejra: 1. Cena jest 0.45zł/km, ale czasami może się pojawić 0.15€/km.
2. Nie da się tego tak obliczyć. To zależy od wagi, wiatru, kąta pochylenia nawierzchni itp itd. Ogólny zasięg hulajnogi jest bodajże 25km, ale jest dużo czynników wpływających na niego.
3. 1 kredyt = 1 minuta, odblokowanie 7 kredytów.
4. Na hulajnodze elektrycznej jesteś traktowany jak pieszy, więc możesz jeździć tylko po chodniku. Jazda po drodze rowerowej jest zabroniona (
@viejra: Zacznijmy od tego, że nie wypożyczysz hulajnogi poniżej poniżej chyba 20% naładowania ;) I można jeździć po piwkach, ale bądź ostrożny, poważnie, nie trudno jest się w kogoś wbić, i po co komu później problemy
@xxcorexx: @iErdo: panowie spokojnie, chciałem się tylko upewnić. Nie było moim zamiarem uzyskanie przyzwolenia na jazde pod wplywem. Po prostu bylem ciekaw jak to jest traktowane bo wiem, że cały czas pracują nad regulacjami dotyczącymi hulajnog, ponieważ na razie jest to temat nie do końca rozwiązany prawnie.