Wpis z mikrobloga

#kambodza #edukacja #rock #gitara #podroze #muzyka #hardcore
Taka historia, uczę 3 i 4 latków w przedszkolu w Kambodży, niektórzy moze pamietaja że wczesniej uczyłem w Chinach.(jak ktoś by chcial małe Q&A o zyciu i pracy w Kambodży to walcie śmiało). Dzieciaki generalnie duzo szybciej podłapują j. angielski. Uczę w takim wannabe Montessori i jak dzieciaki mają czas na swobodną zabawę to sobie brzdąkam na gitarze różne piosenki. Maluchy w sekunde podlapały Deep Purple- smoke on the water, a szczegolnie jeden ananas... Sorry za 9gaga ale wrzuciłem może jakis viral sie urodzi

( ͜͡ʖ ͡€)
rock and roll od małego
  • 10
@Corazon: To jak AMA to AMA, jak to się stało, że jesteś w Kambodży, dlaczego ona? Jak życie, potrafisz się utrzymać? Jak cenowo? Czy w jest coś co może uwalić nogę i lekarz nie pomoże? ;D
@pandafix:
To po kolei
1. Byłem w chinach 4 lata, chiny zwariowały, orwell na żywo, o wizę to jak po cukier na kartki za PRLu. Trzeba bylo wykombinować jakiś inny kraj. Bylismy na wakacjach w Tajlandii, klimat nam sie spodobał ale dosyć drogo jednak. Sprawdziliśmy jak tam Kambodża okazało sie że tu wizę dostac to jak w polsce reklame z lidla do skrzynki. O prace było bardzo łatwo i jakos tak
@Corazon: Kiedyś chyba czytałem, że w Kambodży transport miejski to w zasadzie marszrutka ;D Czyli wolna amerykanka, w jakiś sposób uporządkowana pod dyktandem pasażerów ;d

Całkiem przyjemny obraz się rysuję tej krainy. Co do Chin to piekna wizja kontroli obywateli, jako obcokrajowiec odczułeś to w jakiś konkretny sposób? Zachowanie Chińczyków było inne? Jak było to w ama o Chinach to znajdę pewno ;)

Pozdrawiam i miłego w Kambodży!
@pandafix: Ama z chin daaawno bylo robiote jeszcze przed zmianami. Tak na codzien roznicy nie było az tal czuć ale brakowało stabilności. Moze poza ttm ze bankowość dla expatow zostala bardzo mocno ograniczona. Trzeba miec tera milion papierów zeby konto otworzyć. Kazda transakcja powyzj 2500 pln jest sprawdzana przez armię urzędników... Skąd ta kasa, po co i dlaczego. Nie wiadomo było kiedy znowu cos zmienią i trzeba będzie w pośpiechu wyjechać
@Corazon: Byłem 6 dni w Kambodży, 4 dni na wyspach, parę godzin w Sihanokville i cały dzień w Siem Reap. Pomijając to że ceny jedzenia w knajpach były generalnie nawet na wyspach przystępne, może trochę wyższe niż w Tajlandii to zastanawiałem się jak to możliwe, że butelka wody w kraju jakby nie patrzeć 3 świata kosztuje 0,75$ jeśli dobrze pamiętam czyli około 3zł. Chipsy w sklepie 1,5-2$ za małą paczkę, ceny