Wpis z mikrobloga

Mam mega dziwny problem z HDMI w laptopie. Na 90% jest to spowodowane ostatnią aktualizacją Windowsa 10 do 1903, bo wcześniej wszystko działało (nie, nie mogę wrócić, do poprzedniej wersji, bo ją usunąłem w oczyszczaniu dysku, myśląc, że wszystko działa xD).

Sytuacja wygląda tak, że jak podłącze kabel HDMI do laptopa to obraz na telewizorze pojawia się przez ok. 2 sekundy i jest brak sygnału. Jednak jeśli uruchomię laptopa z wpiętym kablem to wszystko działa cały czas do momentu gdy... uruchomię dowolne multimedia. Tzn. wszystko działa, wyświetla obraz na telewizorze i w momencie gdy odpalę w dowolnym playerze dowolny film z dysku to wywala brak sygnału (ale nie odłącza całkowicie HDMI, bo dźwięk nadal leci na telewizorze). Taka sama sytuacja jest gdy odpalę dowolną piosenkę z dysku (wywala ekran i gra muzyka), a także gdy, np. na cda puszczę dowolny filmik, podczas gdy YouTube działa.

Ktoś ma jakikolwiek pomysł co to może być?
- kabel sprawny (testowałem inny kabel i to samo, a ten kabel na innym komputerze działa dobrze)
- telewizor sprawny (na innym komputerze wszystko wyświetla dobrze)
- karta to Intel Graphics 3000: sterowniki najnowsze, rozdzielczość i odświeżanie ustawione zgodnie z tv
- zaktualizowałem też K lite codec pack, bo wywala przy dowolnych plikach multimedialnych, ale też nic nie dało

#windows #windows10 #laptopy #komputery #informatyka
  • 2
@qamtome: Pomogło! Dzięki wielkie. Wcześniej odinstalowywałem normalnie przez Windowsa, ale nie pomagało. Na stronie Intela najnowszy sterownik był starszy niż ten zainstalowany u mnie. W ddu zablokowałem aktualizację, a mimo to po instalacji tego ze strony Intela zaktualizowało mi do tego co miałem poprzednio, ale tym razem wszystko działa.