Wpis z mikrobloga

Czemu te #nieruchomosci we #wroclaw są tak okropnie drogie .___. Tyle lat w tym mieście, z każdym rokiem żałuję, że nie zdecydowałam się na kupno mieszkania wczesniej (z kredytem do końca życia oczywiście... :p) Są tu jacyś #notariusz #prawnik #deweloper i wszyscy znawcy tematu?
Szukam mieszkania 2 pokojowego, 38-50m2, #deweloperka lub rynek wtórny max 15 lat. Liczę się z tym, że okolice bliżej centru to takie minimum 350 tys... Czy sa jakies koszty, poza ewentalnym wykończeniem, notariuszem, prowizją, ratami itp których możliwie nie wzięłam pod uwagę?

A może jest tu ktoś samotny, umierający, niemający komu przepisać mieszkania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
@avril_ool: ja Ci tylko napiszę dla pocieszenia. Prawdopodobnie nie jest tak, że nie kupiłaś odpowiednio wcześnie. Festiwal cen/kupowania w tym mieście trwa już od dawna. Ja kupowałem mieszkanie we wrocu w 2006r. i wtedy już (!) niemożliwym w praktyce było kupno 2 pokojowego mieszkania. Ceny rosły z dnia na dzień. I wtedy już wiele ludzi mówiło że bańka i ceny spadną, 15 lat później nic takiego się nie stało. Sprawdziła się
@szcz33pan: chodzi mi o ogólną sytuację - od zawsze się mówi że super drogo i górka, w 2006 słyszałem "po co kupujesz, niedługo stanieje" a okazuje się że o cenach z tamtego okresu to już tylko można pomarzyć (ja płaciłem 2900zł/metr kilka km od centrum). Wiadomo że ceny to rosną to spadają, ale patrząc na długoterminowy trend to cały czas idą w górę, i o to mi chodzi.
@stormkiss: racja, te dodatki zostawiam na deser :)

@Nie_Lubie_Poniedzialku: właśnie zwróciłam uwagę, że niektorę wtórne reklamują sie jako 'bez PCC', tego nie wiedziałam, dzięki :)

@Wychwalany: wiem, ale biorąc pod uwagę, że ostatnie 7 lat płacę komuś grubą kase to wychodzi na to, że miałabym już spłacone conajmniej 1/5 mieszkania. +gdybym komuś wynajmowała drugi pokój to może i drugie tyle ;) a mieszkanie po tylu latach dalej miałoby taką
@bender: długoterminowo tak, ale z nieruchomościami jak z każdym aktywem, lepiej kupować na dołkach, choć te często trudno trafić. Poza tym pęknięcie bańki na nieruchomościach nastąpi, ale nie w najbliższych 2 latach. Dlaczego? Zbyt wiele osób czeka na tę mityczną bańkę. A ona nadejdzie, jak już wszyscy stracą cierpliwość. Kupią, a potem bach korekta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@avril_ool
Drogo jest. 3 pokoje do 350 tys zł to już tylko brochow, stablowice i ciemne zakątki psiego pola. Masakra. Jagidno już prawie 7 za metr.

Może Ci znajdę jakiegoś pierwotniaka tylko powiedz mniej więcej jaka część Wrocka (jak centrum to z której strony lepiej), czy garaż i wykończenie liczymy w te 350. Ma być balkon czy ci to obojętne.

Najlepiej to napisz mi na priv czego szukasz a jak znajdę wolną