Wpis z mikrobloga

Mirki są tu #kawosze ? Znudziła się mi #kawa VERGNANO GRAN AROMA która piję od ponad roku i szukam czegoś ciekawego do przetestowania. Fajnie jakby koszt nie przekraczał 70 zł/kg. Nie przepadam za kwaśnymi kawami, więc takie skreślam jako pierwsze, lubię czekoladowe i orzechowe nuty. Kawę przygotowuję w ekspresie automatycznym, piję espresso, czasem americano.
#pytanie #pytaniedoeksperta #kawatime #kiciochpyta
  • 10
@cezeter szukaj świeżo palonych kaw brazylijskich, kawy z tego kraju mają zwykle najniższą kwasowość

a co do kwasowości to może najzwyczajniej w świecie cały czas miałeś styczność z kawami kwaśnymi a nie z przyjemną kwasowością, jak miałem okazję z testować kawy z laikiami którzy brali udział w cuppingu to praktycznie zawsze wybierali kawy z całkiem wysoką kwasowością ponieważ ona jest bardzo ważna w balansie kawy, bez kwasowości kawa po prostu jest pusta
@to_jest_chyba_kurcze_zart: W cuppingu nigdy nie bralem udzialu, kilkanascie miesiecy temu mialem faze na probowanie roznych kaw. Byly to i mieszanki i 100% arabiki z Ameryki, Afryki czy Oceanii i tylko jedna posmakowaøa mi bardzo (jakas z zestawu 5x100g z MKFresh) ale zapomnialem sobie zapisac jaka to ( ͠° °)
W pracy stosujemy VERGNANO GRAN AROMA i to taka do bolu neutralna i uniwersalana kawa, mi smakuje
@cezeter po prostu mamy taką prehistoryczną naleciałość że jak coś nam smakuje i jest ok to nie warto ryzykować z nowymi rzeczami, wciąż widać to mocno po ludziach, praktycznie zawsze do czegoś nowego nastawiają się negatywnie, nie zaprzeczam, kilkaset tysięcy lat temu może miało to sens :)

nie mówię że próbując nowych rzeczy nie spotkamy się z czymś totalnie nie w naszym guście, ale może być też tak że będzie nam smakować