Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy bo nie wiem jak się do tego zabrać, w ogóle czy użyć arduino czy raspberry pi (jeśli nie wystarczy - to dopuszczam np Nvidię Jetson/Intel Edison/Intel Galileo czy inne klony minikomputerów).

Chcę do w/w podłączyć moduł albo moduły obsługujące karty sim.
Kart sim których będzie około 30-50.
Moduł/moduły powinny pozwalać na wykonywanie połączeń/wysyłanie smsów/odbieranie smsów, niekoniecznie odbieranie połączeń ale miło by było gdyby dało się odebrać połączenie i nagrać dzwoniącego do późniejszego przesłuchania.
Najlepiej oczywiście gdyby moduł/moduły można było podłączyć do jednego minikomputera który to będzie obsługiwał, by nie instalować np pięciu malinek.

Czy ktoś podrzuci pomysł jak to zrobić albo miał styczność z takim rozwiązaniem?

#raspberrypi #diy #elektronika #elektronikadiy w sumie też #hacking i #programowanie chociaż z napisaniem programu obsługującego taki systemik nie będzie problemu
  • 13
@henk: genialne :) tylko że ja potrzebuję wykonywać połączenia i ew. odbierać
@radekrad: nie urządza mnie to, a co do blokady to po prostu zmiana karty sim i imei i ewentualnie btsa i wystarczy
@dktr: ciekawe, póki co najbardziej mi pasuje ten moduł fibocom z botlandu ale nie pasuje mi cena przy takiej ilości - wieczorem siądę i poszukam jakichś odpowiedników albo zamienników
a co do blokady to po prostu zmiana karty sim i imei i ewentualnie btsa i wystarczy

@login-jest-zajety: tak tylko się z ciekawości zastanawiałem, na ile szybko takie rzeczy blokują. Bo tak na oko, to powinno być dość szybko wychwytywane, jakby sieci chciały. Karty sim są rejestrowane, sieć widzi że ktoś ma ich dużo, widzi że karta dziwnie się zachowuje (smsy/telefony na różne numery, głównie wykonywane połączenia/wysyłane wiadomości, mało w drugą
Karty sim są rejestrowane, sieć widzi że ktoś ma ich dużo

@radekrad: operator wie o kartach klienta w innych sieciach?

widzi że się nie porusza tylko jest w jednym miejscu...
@radekrad: a klienci np inwalidzi co z domu nie wychodzą też mają blokowane? ;)