Wpis z mikrobloga

  • 0
@krzysssi33k tzn sami nie wiemy.. Mamy problem z samochodem i szukamy kogoś kto będzie na tyle ogarnięty, że znajdzie usterke i nie naciagnie nas przy tym na 5 koła tak jak to zrobili w automexie..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jemigrant: Ford Mondeo 2.0 diesel długo kręci zanim odpali (a często dopiero za drugim razem odpala), do tego przy 1,5-2k obrotów strasznie szarpie silnikiem. Na zimnym silniku zdarza mu się też zgasnąć gdy jest na luzie lub przy wciśniętym sprzęgle.
Wątpię, że się da to zdiagnozować przez internet ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jemigrant: Wtryski wymienione w zeszłym tygodniu, odzyskał sporo mocy ale na powyższe problemy nie pomogło.
Diagnoza o zapowietrzaniu była, ale podobno nic się nie udało znaleźć i ciśnienie paliwa jest ok.
Chciałbym to zweryfikować w innym warsztacie, dlatego szukamy jakiegoś sensownego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jemigrant: Wtryski nowe (przynajmniej teoretycznie), ale mam fakturę to chyba by aż tak w #!$%@? nie polecieli. Dymi na wstecznym, ale z tego co czytałem to się bierze z problemów z EGRem.
@positiveVibe: Dwumasa też już była robiona w tym roku, więc odpada. Drży na postoju, ale to raczej tak samo jak było od początku.
@Waleczny_Kalafior: Jeszcze jednom przepustnica jest łatwa w demontażu. Nic nie czyść, tylko zdejmij i zobacz czy prawidłowo zawory się otwierają. Mam też 2.0 tdci, tyle że focusa - można powiedzieć, że coś tam wiem o tym silniku :D ale w pierwszej kolejności EGR.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzysssi33k: Nic nowego, na razie nie mam czasu się tym zająć z powodu innych spraw. Jedyne co doszło to, że zgasł raz podczas hamowania przed czerwonym światłem, na rozgrzanym silniku. Wcześniej się tak nie działo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Możesz powiedzieć co wymyśliłeś, może się przyda ( ͡° ͜ʖ ͡°)