Wpis z mikrobloga

Doładowany silnik modelarski Yamada 91AC odpalony! ( ͡° ͜ʖ ͡°) (czyli dobrze poskładałem xD)
Odpalił bez żadnych problemów, poza tym, że jestem geniuszem i nie zamocowałem wydechu :P, ale o co chodzi zobaczycie na filmie.
Motorek pracuje bardzo ładnie, jestem pod wielkim wrażeniem zakresu obrotów bo jest to jednocylindrowy silnik o pojemności 15cm3 a schodzi do 1600 obr/min! Wkręca się do ~10 000 obr/min. Dobrze reaguje na gaz i bardzo fajnie brzmi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zapraszam do oglądania :)

#modelarstwo #rc #zainteresowania #silnik #hobby dla większego zasięgu :P - #motoryzacja i #ciekawostki
A jeśli chcesz zobaczyć inne silniki to zapraszam do tagu #zarowy
Budowę silnika pokazałem tutaj - https://www.wykop.pl/wpis/41497425/okej-zrobilem-jakis-filmik-mam-nadzieje-ze-w-miare/
czarobest - Doładowany silnik modelarski Yamada 91AC odpalony! ( ͡° ͜ʖ ͡°) (czyli dob...
  • 4
@madeinkrakow: ten nie jest jakoś tragicznie głośny, spokojnie odpalam go bez żadnej ochrony słuchu i w ogóle nie czuć że za głośno. Za to Coxy które mają po 0.33, 0.7 cm3 które kręcą się do 17 000 obr/min i nie mają tłumików to uszy już bolą. Ale odpalam tylko po klika minut raz na jakiś czas więc chyba nie mają na co narzekać o ile tam są :)